کد مطلب:139964 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:174

تذكر
اگرچه داستان كربلا و شهادت حضرت سيدالشهداء (ع) و ياران باوفايش در عاشوراي سال شصت و يكم هجرت روي داد، لكن بايد گفت كه حضرت امام حسين (ع) را در سقيفه بني ساعده شهيد كردند، همانها كه خلافت الهي را از مجراي طبيعي او و آنچه كه رسول اكرم (ص) طبق امر خداوند قادر متعال معين فرموده و در غديرخم به حاضرين ابلاغ فرموده و از آنان بيعت گرفته به شرحي كه در كتب تاريخ بطور تفصيل درباره آن بحث شد، خلافت را به انتخاب مردم مبدل ساخته و بعدا نيز خليفه اول دومي را تعيين و خليفه دوم امر خلافت را به شوراي شش نفري واگذار كرد و در اين مدت احكام الهي و دستورات رسول اكرم (ص) يكي پس از ديگري تحريف يا تعطيل شد. پس بايد گفت هر بلائي به سر اسلام و مسلمين آمده است از روز وفات حضرت رسول اكرم (ص) و سقيفه بني ساعده است، لاغير.


آقاي حاج آقا جواد روستازاده فرزند ارجمند آقاي حاج آقا محمدعلي روستازاده «مدير و مؤسس چاپخانه نشاط اصفهان و بنيانگذار مؤسسه مطبوعاتي بهار و اخيرا گل بهار» يكي از دوستداران و خدمتگزاران خاندان عصمت و طهارت عليهم السلام مي باشند كه در سال 1408 كتاب (عطية الجواد عليه السلام) در شرح زندگاني و كلمات قصار حضرت جواد الائمه عليهم السلام را به چاپ رسانيدند. از مدتها قبل به اين جانب پيشنهاد كردند كه اسامي شهداء بزرگوار كربلا را در مجموعه اي گردآوري نموده و آماده چاپ كنم. اين كار به عللي چند به تعويق افتاد تا در اوائل محرم الحرام سال 1409 مجددا تقاضاي خود را تكرار نموده و تأكيد كردند كه هرچه زودتر آماده شود.

نويسنده بيش از اين تأخير در مسئول ايشان را جائز ندانسته و خواستم كه به سهم خود در آستان قدس حضرت سيدالشهداء عليه السلام خدمتي انجام داده باشم. بحول و قوه خداوندي شروع در مقصود نمودم و آن را به پيشگاه مقدس ارواح شهداء تقديم مي دارم و اميد قبول آن را دارم.

در اخبار وارد است كه حضرت اباعبدالله الحسين روحي و ارواح العالمين له الفداء در واپسين ساعات و دقايق عمر شريف خود، ياران شهيد باوفاي خويش را مخاطب ساخته و برخي از آنان را به نام صدا فرموده و در


مخاطبه با آنان فرمودند: (يا ابطال الصفاء...)

مناسب آن ديدم كه نام اين مجموعه را:

(ابطال الصفا في ذكر اسامي الشهداء عليهم السلام) بنامم. و نام ديگر آن را: (ياران باوفاي حسين (ع)) گذاردم.