کد مطلب:140007 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:135

حسن تصادف
دو پيش آمد در موقع تنظيم و پاكنويس مطالب اين رساله جهت نويسنده رويداد كه آن را به فال نيك گرفته و دليل بر آن دانستم كه تأليف اين جزوه مورد نظر خاص حضرت سيدالشهداء عليه السلام و مورد قبول آن حضرت از مؤلف و ناشر مي باشد انشاءالله و آن دو رويداد بدينقرار است:

1 - مدتها بود كه به ديدار يكي از دوستان قديمي نرفته بودم، روزي به ملاقاتش رفتم پس از سلام و احوالپرسي، بدون مقدمه مجله: «تراثنا» شماره دوم سال اول آن را به من نشان داد. در ضمن مطالعه مجله نامبرده مشاهده شد كه رساله «تسمية من قتل مع الحسين عليه السلام من ولده و اخوته و اهل بيته و شيعته» تأليف محدث بزرگوار: فضل بن زبير بن عمر بن درهم كوفي اسدي از اصحاب امامين همامين صادقين عليهماالسلام در آنست.

2 - براي تكميل دوره بحارالانوار چاپ جديد از مدتها قبل به يكي از دوستان كتابفروش مراجعه كرده بودم كه دوره من ناقص است. در همين روزها به ديدارم آمد و جلد 101 چاپ جديد كه شامل زيارات حضرت سيدالشهداء عليه السلام مي باشد و از آن جمله زيارت ناحيه مقدسه نيز در آن مي باشد را همراه آورد (متن زيارت ناحيه مقدسه را قبلا از جلد 22 بحارالانوار چاپ كمپاني و كتاب هدية الزائرين مرحوم محدث قمي


عليه الرحمه و اسامي شهداء را از آنجا نقل نموده بودم)

اين دو پيش آمد مرا به نتيجه كار خود اميدوار ساخت اميد است كه خداوند اميد هيچ اميدواري را به يأس و نوميدي نينجامند، انه ولي قدير.