کد مطلب:224185 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:92

قبله ي هفتم امام هشتم
ملل راقيه جهان بشريت سربازان فداكاري كه در راه ابقاي مليت و حفظ تاج و تخت سلطنت و استقلال تماميت كشور از روي حقيقت و واقعيت فداكاري مي كنند و در مبارزه با دشمن دين و كشور از خودگذشتگي نشان مي دهند به افتخار مليت آرامگاهي به نام يكي از آن ها برپا مي نمايند و به نام «سرباز گمنام» بر جهانيان افتخار مي كنند كه مدافعين ملي ما چنين و چنانند اسلام به جهان بشريت قبل از اين كه ديگران اين راه و روش را بدانند سربازان نامي و فداكاران گرامي معروف و مشهور و مشخص خود را به جهانيان معرفي كرد تا بدانند روش پرورش مبارزه با فساد از دين و دنيا چگونه است - در اسلام آرامگاه هائي هست كه قبه و بارگاه طلائي آن مانند ستارگان آسمان درخشندگي دارد. و تعداد اين ها در روي كره ي زمين هفت موضع است كه چون قبله مطاف مسلمين عموما و فرقه شيعه اماميه خصوصا مي باشد.

آستان اين سربازان فداكار و مربيان بزرگ عالم بشريت كه نحوه سربازي و فداكاري و از خود گذشتگي را در راه ابقاء مليت و استقلال امت پيروان اسلام عملا نشان داد. و آموخته اند به نام قبله اول و دوم و سوم تا هفتم ناميده مي شود - بدين شرح:

1- خانه كعبه «زادها الله شرفا» كه اولين قبله حقيقي است و تاريخ جغرافيائي آن را مفصل و مختصر نوشته ام كه بارها چاپ شده.

2- مدينه طيبه كه قبله دوم و آرامگاه بزرگترين منجي عالم بشريت است و قبور حضرت امام حسن مجتبي - امام زين العابدين علي بن الحسين - امام محمد باقر - امام جعفر صادق عليه السلام در اين آستان است و هر سال ميليون ها مسلمين جهان به زيارت آن جا مي شتابند و شرح تاريخ و جغرافياي آرامگاه و شرح حال هر يك را مكرر در تفصيل و اجمال نوشته ام كه همه چاپ شده است.

3- نجف اشرف در غري كه محل قبر آدم و نوح و آرامگاه خاتم الوصيين حضرت اميرالمؤمنين علي عليه السلام مي باشد و قبله سوم مردم مسلمان و باب مدينه علم و بزرگترين دانشگاه عالم بشريت و با سابقه ترين مهد علم و دانش است كه در طول 11 قرن ميليون ها مردم دانشمند، فقيه و حكيم - شاعر - اديب و متكلم، مبلغ به دنياي بشريت تسليم كرده است.

نجف مطاف ميليون ها مردم جهان و قبله سوم مسلمين است كه در هر سال بالغ بر چند[ صفحه 142]ميليون مردم روشن ضمير سر بر آستانش مي سايند و تاريخ جغرافيائي نجف را مفصل نوشته ام و مكرر چاپ شده است.

4- زمين معروف كربلاي معلي است كه نامش چون آفتاب مشهور است وصيت واقعه خونين آن به عيوق رسيده است و آن جا سابقه تاريخي دارد و در سال 61 هجري بزرگترين مظاهر انسانيت بهترين برنامه سعادت بشري را در سايه فداكاري و جانبازي خود با يك رشته تعليمات عاليه بي نظيري كه هيچ كجا سابقه نداشته عملا به مسلمين و جهانيان آموخت.

آرامگاه حضرت سيدالشهداء حسين بن علي عليه السلام بزرگترين سرباز نامي اسلام در قبله چهارم مسلمين قرار گرفته و در سال ميليون ها مردم جهان بهترين و خالصترين اموال خود را با يك ارادت و علاقه مخصوصي برداشته و به آستان او سر مي سايند و مانند پروانه گرد شمع وجود مبارك حسين طواف مي كنند.

كربلا سرچشمه تحولات تاريخي اسلام و مركز تعليمات عاليه جنگي و اخلاقي و كانون عشق و محبت و مركز نيروي تربيت و فضيلت است كه تاريخ جغرافيائي آن را براي اولين بار اين جانب نگاشتم و به چندين زبان ترجمه شد و چندين بار هر كدام مكرر چاپ شده است.

5- قبله كاظمين در نزديك بغداد است كه مقابر قريش بود و آرامگاه حضرت امام موسي كاظم و امام محمد تقي جواد الائمه عليه السلام مي باشد اين قبله نيز مطاف ميليون ها مسلمين است كه تاريخ جغرافيائي با خصوصيات قبه و بارگاه آن را نوشته ام و بارها چاپ شده است.

6- سامرا و سرمن راي - قبله ششم مدفن و آرامگاه ابدي حضرت امام علي النقي و امام حسن عسكري و محل غيبت حضرت ولي عصر صاحب الزمان عج است كه آن جا نيز محل عشق و حقيقت و مركز علم و ولايت بود و تاريخ جغرافيائي آن بارها چاپ شده است.

7- قبله هفتم آرامگاه امام هشتم است كه در ايران موجب افتخار ايراني و ضامن استقلال و تماميت ارضي و مركز علم و قدرت فضيلت و اخلاق و سرزمين خير و بركت است.

ارض اقدس مشهد مقدس رضوي دانشگاه عالم تشيع در ايران و بزرگترين مكتبه و مركز علم و دانش كشور شاهنشاهي است كه در هر سال به طور متوسط دو ميليون از خواص مسلمين به زيارت امام هشتم سر به ساحت قبله هفتم مي سايند و از اين آستان مقدس تقاضاي انجام حوائج شرعيه خود مي نمايند و به قدري سريع الاجابه است كه تمام زوار روشن ضمير او با قلبي مملو از[ صفحه 143]عشق و علاقه و معرفت گرد مشهد آن حضرت طواف مي كنند و در تمام سال زوار روز افزون هستند.

وصايا و ثواب زيارت حضرت رضا (ع)

حضرت اباالحسن علي بن موسي الرضا عليه السلام امام هشتم در حين وصيت به وسيله حضرت عبدالعظيم حسني وصيتي فرموده كه محدث قمي در انوار البهيه از آن حضرت نقل كرده است.

فرموده: اي عبدالعظيم حسني سلام مرا به دوستانم برسان و به آنان بگو كه شيطان را به خود راه ندهند و آنان را به راستگوئي و رد امانت وادار كن بگو در مواردي كه براي آن ها مجادله فايده ندارد جدل نكنند - مهرباني و تفقد برادري موجب تحكيم مراتب دوستي آن ها مي شود به ملاقات يكديگر روند آزار و اذيت به يكديگر نكنند هر كس دوستان ما را بيازارد خداوند به سخت ترين شكنجه در دنيا او را گرفتار مي كند و در آخرت زيان كار خواهد بود.

مردم را به راستي و درستي و حفظ دين و فرايض وصيت فرمود و درباره ي ثواب زيارت قبر فاطمه بنت موسي بن جعفر خواهرش تأكيد و فرمود من زارها فله الجنة و مردم را به زيارت جميع ائمه تشويق و ترغيب كرده و زيارت خود را يادآور شد و فرمود صلوة بسيار بر ائمه بفرستيد و به زيارت آن ها برويد كه اسباب خير و بركت و آمرزش است.