کد مطلب:276994 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:75

مشخصات رهبر نهضت
در مورد اينكه رهبر اين نهضت كيست؟ و هدفش از انقلاب چيست؟ و در زمان نهضت او چه تحولات و دگرگونيهايي در عالم بوجود خواهد آمد؟ آنچه در اينجا بطور خلاصه و سربسته مي توان گفت اين است كه:

مطابق اخبار و رواياتي كه از منابع اصيل اسلامي درباره ي او و قيام بي سابقه اش در كتب حديث آمده است، چنين فهميده مي شود كه او «سيدي» هاشمي، حسيني و «موسوي» (و از نسل سرور آزادگان و سالار شهيدان حضرت حسين بن علي عليهماالسلام و همنان با يكي از پيغمبران بزرگ الهي)، و حدود جغرافيايي منطقه ي قيام شورانگيز وي (سرزمين جبل) و منطقه ي وسيع خراسان و در نهايت كشور اسلامي ايران است.

اما اينكه هدف اين شخصيت بزرگوار از انقلاب چيست؟ و چه مقصدي دارد، از مجموع رواياتي كه در بخشهاي پيشين متذكر شديم (و همچنين كه در آينده ي نزديك، در همين بخش مورد بحث خواهيم آورد) بخوبي معلوم مي شود كه هدف اصلي و انگيزه ي اساسي قيام اين دليرمرد آزاده كه از نسل امامان معصوم عليهم السلام است، بخاطر حفظ دين، و كيان و شرف مسلمين، و اعتلاء كلمه ي حق، و ترويج اسلام، و از بين بردن برنامه هاي طاغوتي، و خشكانيدن ريشه ي ظلم و ستم، و استقرار حكومت اسلامي، و حاكميت «الله» و زمينه سازي براي ظهور و برپائي حكومت جهاني مهدي عليه السلام است. اين چيزي است كه تمام روايات وارده ي معصومين عليهم السلام بدان گواهي مي دهند.

و اما اين كه، آيا نام و نشان وي در أخبار و أحاديث اهل بيت عليهم السلام آمده است يا خير؟ حقيقت مطلب آن است كه:[ صفحه 393]همانگونه كه در موارد مختلف و بخصوص در بخش سوم كتاب ملاحظه گرديد، در كليه منابع اصيل اسلامي و تمام اخباري كه درباره ي «زمينه سازان انقلاب جهاني مهدي عليه السلام» آمده است، علي رغم كتمان حقايق و تحريف برخي از روايات، بوسيله ي مزدوران درباري بني اميه و بني العباس، خواه ناخواه بطور رمز و كنايه و ايماء و اشاره يا شهرت و لقب، به عظمت چشمگير قيام انسان جوانمرد و آزاده اي كه قبل از ظهور مسرت انگيز حضرت «بقية الله الاعظم» ارواحنا لتراب مقدمه الفداء در مشرق زمين انجام خواهد گرفت و آوازه ي قيام بي نظيرش در سرتاسر جهان طنين افكن خواهد شد، و چهره ي جذاب و ملكوتيش همچون ستاره ي درخشاني بر تارك تاريخ بشريت و جهان انسانيت در آسمان ايران زمين خواهد درخشيد، و وجود ذيجود و پربركتش باعث تغيير و تحولي عظيم، در اين قسمت از مهمترين نقطه ي حساس خاورميانه (يعني: ايران اسلامي) خواهد گرديد، و با فريادهاي وااسلامايش جهاني را متزلزل خواهد ساخت، و تاج و تخت شهنشاهان جمجاه و طاغوتيان ستم پيشه را بباد فنا خواهد داد، با تعبيرات مختلف و گوناگوني مانند: «خروج مردي از فرزندان امام حسين عليه السلام» يا «مردي از اهل بيت حضرت مهدي عليه السلام» يا «مردي از اهل بيت عليهم السلام» و يا «قيام كننده ي از سرزمين خراسان» و امثال اينها اشاره شده است.