کد مطلب:294508 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:140

سخن ناشر


ارائه ي معارف ديني در اسلوبهاي زيبا و شيوا، بخشي از رسالت انديشمندان و نويسندگان متعهّد هر عصر است.

اسلام، پيام آسماني خود را در جذّابترين قالبها عرضه داشته است. پيام وحياني خداوند به زيباترين شكل و استوارترين شيوه در قرآن كريم تجلّي كرده است. نهج البلاغه، كتاب گفتارها و نوشتارهاي علي عليه السلام و صحيفه ي سجّاديه، مجموعه ي نيايشها و معاني ملكوتي و ديگر سخنان ارباب عصمت و معرفت عليهم السلام يكسره در نهايت زيبايي و شيوايي است.

دانشمندان و نويسندگان اسلامي در اعصار گذشته نيز همواره بر همين روش رفته اند و فرهنگ و ادب ديني را سرشار از شكوه و طراوت و تازگي كرده اند. هرچند- متأسفانه- از برخي سده هاي پيشين، همراه با فرو ريختن باروهاي كاخ تمدّن اسلامي، ادبيات و شيوه هاي نگارش معارف ديني از اوج كمال و درخشش خود فرود آمده است.

اكنون و در روزگار ما زمينه ي جوششي نوين و خيزشي دوباره در احياي دين، فراهم آمده است كه دورنمايي اميدبخش را نيز در عرصه ي بالندگي ادبيات اسلامي نويد مي دهد. بي ترديد، زمان آن


رسيده است كه رستاخيزي عظيم در فرهنگ و ادب اسلامي شكل بندد و آموزه هاي قدسي دين در جامه هاي زيبا و خردپذير به مشتاقان معنويت و ايمان عرضه شود. باشد كه عطر جان فزاي مفاهيم معنوي، جهان را فراگيرد و چشمِ منتظرِ خردمندان از تماشاي آفتابِ حقيقت، روشني پذيرد.

كتابي كه پيش رو داريد، گامي است در اين راه بلند و محصول «انديشه» و «قلمِ» دو انديشمند ارجمند از سلاله ي پاك خاندان عصمت عليهم السلام: «كمال السّيّد»، اديب و نويسنده ي تواناي عرب، و «سيّد ابوالقاسم حسيني (ژرفا)»، نويسنده و مترجم و شاعر گرانقدر پارسي. اين كتاب، جلوه اي از حيات تابناك پرده نشين عصمت و معرفت و مرزبان ديانت و ولايت، حضرت فاطمه ي زهرا عليها السلام است: آن آفتاب هميشه تابان و مقتداي مردمان در هر دو جهان.

شرط حقگزاري است كه در همين جا از مؤسّسه ي «مكتب القرآن ثاراللّه» شهرستان لامِرد و نيز، از جناب آقاي «حاج سليمان ناصري لامِردي» كه ما را در پديدآوردن اين كتاب ياري كردند، تشكر و قدرداني نماييم و از خداوند سبحان برايشان پاداش فراوان طلب كنيم.

ديدگاهها و راهنماييهاي خوانندگان ارجمند را بر ديده ي سپاس مي نهيم و از خداوند بزرگ توفيق معرفت و طاعت مي طلبيم.

انتشارات پارسايان