مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اگر خدا به كسي نياز ندارد و بر هر قدرتي توانا است , چرا حزب و ياور دارد و مي فرمايد: .

به نظر خودم بدشانس هستم و كار پيدا نمي كنم , ولي اميدوارم با توكل به خدا اين مشكل حل گردد, هم چنين پدرم سال ها كارگري كرده , ولي چون با صاحب كار دوست قديمي هستيم نمي توانيم از اوشكايت كنيم و پدرم مجبور شده است شخصاً خود را بيمه كند. لطفاً ما را در اين مورد راهنمايي كنيد.

چرا خداوند متعال عده اي را مي آفريند و به دنيا مي آورد,ولي بعد از مدتي مي برد؟ هدفش از آوردن و بردن چيست ؟ اگر از اول نمي آمدند, بهتر نبود؟!

چرا اغلب آيات قرآني متوجه مردان است ؟ مثلاً مي فرمايد:فرداي قيامت براي مردان مؤمن , حورالعين و دختراني كه همه در خوبي و جواني مانند همند(1) و در آن بهشت ها زنان زيباي با حيايي هست كه دست هيچ جن و انسي , پيش از مردان متقي به آن ها نرسيده است .(2)

(پـاورقي 1.نبأ(78 آيهء 33

(پـاورقي 2.الرحمن (55 آيهء 56

با اين كه همهء موجودات به خصوص انسان ها نسبت متساوي با خداي تبارك و تعالي دارند,چرا متفاوت آفريده شدند؟ يكي از ضريب هوشي خوبي برخوردار است و ديگري فاقد آن است ; يكي داراي روحيه قوي و ژن هاي پيشرفته است , ولي ديگري اين طور نيست . آيا اين دو دسته در مقابل اعمالي كه انجام مي دهند, مساوي هستند و با هر دو يك نوع برخورد مي شود؟

آيا مي توانيد اسامي اعضاي محترم مجمع تشخيص مصلحت را نام ببريد؟

چرا خداوند اعتقاد به روز قيامت را تأكيد مي كند و مرتباً به آن تذكّر مي دهد؟

آيا مكر و حيله با ستمگران و كلاهبرداران جايز است ؟

اقوام و مللي كه پيامبري براي آن ها فرستاده نشده است و از رسالت و شريعت و ديانت بويي نبرده اند, در آخرت چگونه دادرسي مي شوند؟

اگر دو نفر در دو مكان متفاوت , يكي در محيطي مذهبي و سالم و ديگري در محيطي غيرمذهبي و آلوده , مرتكب گناه مشابه شوند, آيا در قيامت كيفر يكسان خواهند داشت ؟

آيا خودداري از انزال مني در وقت طبيعي انزال ضرر دارد؟

اگر نان و نمك كسي را خورديم , بايد به او احترام بگذاريم ؟ تا چه حدّ؟

  1. 1212 از 4632