مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

براي از بين بردن حالت وسواس چه راههايي وجود دارد
از موضوع باز شدن يكي از درهاي بهشت در قم چيست؟
چرا خداوند و همة مردم براي پيامبر اكرم درود و سلام مي‎فرستند؟
2- آيا دعا كردن و قرآن خواندن براي مردگان كه آنها را نمي شناسيم و به عبارتي غريبه هستند و فقط اسم آنها را شنيده ايم فايده اي دارد ؟
3- آيا مرده ها در برزخ مي فهمندكه چه كسي براي آنها اين هديه ها را فرستاده ؟
مقصود از «دميدن در صور» چيست؟
دميدن در صور چگونه است؟
مقصود از «دميدن در صور» چيست و چگونه است؟
در آيـات بـسـيـاري مـدح و تمجيد از دنيا يا امكانات مادي آن شده است ولي تعبيراتي كه قويا آنرا تـحقير مي كند نيز در آيات قرآن بچشم مي خورد اين تعبيرات دوگانه عينا در روايات اسلامي نيز ديده مي شود آيا اين دو گروه از آيات و روايات با هم تضاد ندارند ؟
جهت نكوهش از دنيا را توضيح دهيد ؟
خـداونـد در قرآن مجيد از زرق و برق دنيا نكوهش كرده ولي وعده اين گونه چيزها رابه مومنان در آن جـهـان مي دهد , زينت آلات طلا , پارچه هاي ابريشمين , نازك , ضخيم ,اريكه ها و تختهاي زيبا و مانند آن
در قرآن كريم آمده است قل من حرم زينه اللّه التي اخرج لعباده 000 ( اعراف /32 ) يعني بگو چه كـسـي زيـنـت هاي خدايي را كه براي بندگانش قرار داده است حرام كرده است 000 و در آيه 14 سـوره آل عـمـران مـي فـرمـايد : زين للناس من حب الشهوات 000 , در اين آيه دوست داشتن شهوات و تزئين آنها را ملامت كرده است . از كنارهم قرار دادن اين دو آيه به دست مي آيد كه اولا خداوند خود اين زينت ها را قرارداده است . ثانيا در يك آيه آنها را ستوده و در آيه اي ديگر مورد نكوهش قرارداده است .
آيا در آن دنيا ازدواج ودر نتيجه زاد و ولد وجود دارد؟
  1. 1371 از 4632