مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا شناختهاي اشراقي پديده‎هاي ذهني شخصي هستند؟
مقصود از شناختهاي «شهودي» چيست؟
منظور از شناختهاي مستند به «حكمت» كه از جمله شناختهاي عالي است چيست؟
اولين بار چه كساني اذان را از حضرت جبرئيل شنيدند
آيا پيامبر(ص) و حصرت علي (ع) سهادت به رسالت و ولايت را در اذان واقامه مي گفتند
آيا شهادت به ولايت حضرت علي((عليه السلام)) در اذان و اقامه جايز است؟
دو اتفاق مهم در تاريخ اسلام يعني رحلت جانگداز پيامبر مكرم(ص) و شهادت مظلومانة دخت گرامي حضرتش حضرت فاطمة زهرا(س) در فاصلة كوتاهي اتفاق افتاده است. چرا بايد محل اختلاف باشد؟ آيا واقعاً مسلمانان صدر اسلام و مورخان اين اندازه بي اعتنا بوده و فراموش كرده اند كه فاصلة اين دو واقعه 75 روز يا 95 روز است؟

بعد از شهادت حضرت حمزه(ع)، پيامبر(ص) خطاب به عمويش فرمود: اگر بر قريش كافر دست يابم، هفتاد نفر را در عوض تو، گوش و بيني ببرد كه آيه يكصدو بيست و شش نحل نازل شد: و ان عاقبتم فعاقبوا بمثل ما عوقبتم. آيا از پيامبر(ص) بعيد نيست اين طور تند سخن گفته باشد، زيرا اخلاق و عفو پيامبر(ص) مشخص است؟

كدام پيامبر بود كه در درون درخت شهيد شد؟ لطفاً داستان آن حضرت را بنويسيد.

چرا رمز بقاء مكتب تشيع خون و شهادت است و مجالس روضه امام حسينپايگاه حفظ مكتب است
علّت و زمان ظهور شيعه چه و كي بود؟ چرا نماز و اذان و بعضي چيزهاي آن با سنّيها فرق دارد؟ به علاوه چرا زند و مرد در برخي از مساي لنماز با هم فرق دارند، مثل بلند كردن دستها هنگام برخاستن و چسباندن دستها به بدن در حال سجده. آيا پيامبر اكرم(ص) در اذان و اقامه اشهد انّ عليّاً وليّ اللَّه ميگفت و از مهر استفاده ميكرد؟

شيعه واقعي چه خصوصياتي دارد؟

  1. 1402 از 4632