مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

پاسخ حضرت آیت الله سبحانی به پرسشی درباره تعویض سنگ قبر
پاسخ حضرت آیت الله سبحانی به پرسشی درباره وصیت به تساوى ارث دختر وپسر
پاسخ حضرت آیت الله سبحانی به پرسشی درباره رجوع از وصیت و سپس پشیمان شدن
پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سؤال: دست زدن همراه با مداحی در مجالس شادی ائمه معصومین علیهم السلام و روزهای تولد آنها از نظر شرعی چه حکمی دارد؟
پاسخ حضرت آیت الله مکارم شیرازی به پرسشی درباره عدم جواز شکستن استخوان میت خشک شده برای دفن
پاسخ آیت الله خامنه ای درباره سؤال: گفتن لطیفه های رایج در کشور که حالت تمسخر قشر، قوم یا مناطقی از مردم کشور را در بر می گیرد، چه حکمی دارد و شنیدن آن چه صورت دارد؟
پاسخ آیت الله خامنه ای درباره سوال: اگر شاباش در عروسی به نیت هبه (هدیه) داده و گرفته شود، چه حکمی دارد؟
پاسخ آیت الله خامنه ای به سوال: برگزاری مجالس عروسی که همراه با ساز و دهل سنتی است و در کنار آن به نام سنتی بودن خلاف شرع هایی مانند رقص و پای کوبی زنان و مردان که بیشتر به صورت مختلط انجام می گیرد چه حکمی دارد؟
پاسخ آیت علوی گرگانی به سئوال:با توجه به اینکه در کشور چین در یک زمان سه خورشید دیده شده است آیا این پدیده باعث واجب شدن نماز آیات میشود؟در صورت واجب شدن آیا بر مردم ایران و سایر کشورها هم واجب میشود؟
پاسخ ایت الله علوی گرگانی درباره سئوال : اگرکسی با زن شوهر دار زنا کند و بعدا ان زن شوهر دار طلاق بگیرد ان مردی که با ان زن زنا کرده میتواند ان زن را صیغه کند؟
پاسخ آیت الله علوی گرگانی درباره سئوال : آیا عمل تاتوی ابرو حرام است؟ایا مانع صحت وضو وغسل میباشد؟کاشت ناخن چطور؟
پاسخ آیت الله علوی گرگانی درباره سئوالی: سپرده گذاری و دریافت سود و وام چه حکمی دارد؟
  1. 145 از 4632