مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

با توجه به آية شريفه إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَ إِنَّا لَهُو لَحَـَفِظُونَ (حجر،9) توضيح دهيد كه آيا كلمات و واژهها حفظ ميشوند؟ لطفاً چگونگي آن را توضيح دهيد؟

آيا ممكن است چهره واقعي انسان ها را ديد؟ تشخيص آن از بيماري رواني چگونه است؟ در صورتي كه انسان به چنين ديدي دست يابد چه استفادههايي از آن بكند؟

ميدانيم كه ممكن است در يك عصر و زمان، چند يا چندين پيامبر وجود داشته باشد، مثل اكثر پيامبران در دين يهود كه در يك زمان خاص، چندين پيامبر وجود داشته، حال بگوييد: اگر ولايت فقيه مطلقه باشد، در يك عصر و زمان چند ولي مطلق ميتواند وجود داشته باشد؟ اگر مطلقه است كه بيشتر از يك نفر معنا ندارد.

آيا جزا به معناي پاداش است يا كيفر و عقوبت؟ توضيح دهيد.

در برخي كتابهاي دعا و غير آنها، اختلاف نسخه و اعراب ديده ميشود; براي مثال در دو نسخة دعاي معراج كلمه يخرج از عبارت و من شر ما يلج في الارض و ما يخرج منها و هو الغفور الرحيم دو نوع صداگذاري شده، با ضم وكسر را (يَخرُج و يَخْرِج) و نيز كلمه صاحب در عبارت اللهم احفظ صاحب هذا الدعأ كه يك نسخه با فتح با و نسخة ديگر با كسر آن ميباشد (صاحِبِ و صاحِبَ) كدام يك صحيح است و آيا اين اختلافها اشكالي ندارد؟

برخي كه نماز را سبك ميشمارند و نماز چهار ركعتي را در دو دقيقه ميخوانند، چگونه افرادي هستند؟

علل اصلي به وجود آمدن مصائب طبيعي مانند: زلزله، سيل، طوفان و... چيست؟

حقيقت زندگي چيست؟

چرا آية 228 سوره بقره، بي درنگ بعد از آياتي كه به طلاق و مسائل خانوادگي است، آمده است؟! آيا ترتيب اين آيات براساس نزول رعايت شده است؟

پرسش: راه برطرف كردن اختلافها ميان مردم كه با يك ديگر رقابت ناسالم دارند، چيست؟

لطفاً جايگاه اصل رهبري و ولايت فقيه در دين مبين اسلام را بيان كنيد.

كسي كه به مسجد جمكران يا مشهد يا حرم شهيدان ميرود شايد به گناه بيفتد; بنابراين، آيا بهتر است برود يا نرود؟

  1. 1729 از 4632