مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

نمايندگان مجلس هفتم چگونه نمايندگاني هستند توضيح دهيد؟

ترور چيست؟ آيا حلال است يا حرام؟

چرا علما به سؤالات ما زنان جواب نمي دهند چرا در جواب سؤالات مي گويند شما بايد برويد به سراغ مسائل اساسي و چرا ما را دست كم مي گيرند؟

چرا آمريكا مي تواند به عراق حمله كند ولي ايران نمي تواند به آمريكايي ها حمله كند و آنها را از عراق خارج كند و عراق را ايران براي خود نگه دارد؟

آيت الله سيستاني اصليت ايراني دارد يا عراقي؟ (به علت عدم اطلاع)

در يك نگاه كلي منظور از آزادي كه چند سال پيش مطرح شد چه نوع آزادي بود؟

يكي از فروع دين اسلام امر به معروف و نهي از منكر است چنانچه فردي اين كار را نكند عادل است يا خير؟

با توجه به اينكه مفاسد اقتصادي برخي از چهره هاي ظاهراً انقلابي باعث بدبيني نسبت به اصل نظام اسلامي و دلسردي مردم گرديده علت عدم برخورد قاطع ومستقيم و علني مقام معظم رهبري با مواردي كه اقدام مقتضي از سوي مسئولين مربوط صورت نمي پذيرد چيست؟

چا بايد حتماً ولايت فقيه بر جامعه اسلامي حكومت كند؟

اينكه به بهانه حفظ شأن حكومت ساختمانهاي آنچناني ساخته شود و صندلي هاي آنچناني تكيه گاه بعضي شود آيا درست است؟

چرا نبايد روحانيت معظم همچون سابق مظهر ساده زيستي و زهد باشند وقتي با يك پيكان مدل بالا مي شود كارها را انجام داد استفاده از ماشينهاي ديگر كه براي مردم لوكس و گران قيمت است آيا دور از احتياط نيست؟ آيا اين همه اسراف در بيت المال و اعمالي اينگونه كار كمتري از منافقين انجام مي دهد؟

در مواجهه با هر مشكل (مثلاً مريضي) در وهله اول بايد متوسل به دعا شد يا به دوا؟ و آيا اصولاً براي رفع هر مشكلي راه حلي غير مادي وجود دارد يا خير همه در نظام عدل و معلول و سبب و مسبب هستند؟ در مورد قوانين فيزيكي و سنت هاي الهي و ... استثنائاتي وجود دارد يا نه مثلاً در يك زلزله مسبب كه بايد بنا به قانون طبيعي خانه اي گلي را ويران كند آيا ممكن است چنين اتفاقي نيفتد؟

با توجه با اين حديث كه هر كس بميرد امام حي خود را نشناسد به مرگ جاهليت مرده است چرا سخنرانان كه اينك نقش تبليغ دين را دارند جوانان را به معرفت امام حي دعوت نمي كنند بعد از يك ساعت سخنراني نياز به امام حي پر رنگ نمي شود و حركت بسمت امام ايجاد نمي شود؟

  1. 1789 از 4632