مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

براساس روايات زماني كه حضرت علي(ع) چشم به جهان گشودند، پيامبر(ص) در گوش حضرت اذان گفتند، در صورتي كه آن زمان هنوز دين اسلام نيامده بود. با توجه به اين مسئله بايد اين گونه روايات صحيح نباشد و اگر صحيح باشد، حضرت علي(ع) چگونه ميتواند اوّلين مسلمان باشد؟

آيا كساني كه از هموطنان ما به قصد زيارت عتبات عاليات به عراق سفر ميكنند و در آن جابه دست آمريكاييها كشته ميشوند، نزد پروردگار از جايگاه يك شهيد برخوردارند؟

با توجه به اين كه در اسلام مسلمانان را از مهريه زياد منع كردهاند، چرا مهريه حضرت فاطمه(س) آب دجله و فرات است كه مهريه كمي به نظر نميرسد؟

چرا مادر حضرت علي اكبر(ع) را ليلا و مادر حضرت علي اصغر(ع) را رباب ميگويند؟ آيا شهربانو ايراني است؟

- امام سجّاد (ع) فرزند كدام يك از اين مادران ميباشد؟

منظور از شمشير دوسر حضرت علي(ع) اين است كه دو تيغه در دو سوي جداگانه داشته باشد. اگر چنين باشد، در غلاف جا نميگيرد؟ در اين باره توضيح دهيد.

چه افرادي عدل و امامت را جزء اصول دين قرار دادهاند؟

نظر فقها درباره كساني كه امامت و عدل را قبول ندارند چيست، آيا كافر هستند يا مرتد؟

برخي علما اعتقاد دارند كه نهج البلاغه جزء احاديث مرسل و استناد آن به امام علي(ع) مشكوك است، از اين رو قابل عمل نميباشد، پس چرا نهجالبلاغه پس از قرآن بزرگترين كتاب است؟

آيا زيارت اهل قبور و توجّه آنان به اين كه كسي به زيارت آنان رفته، مخصوص شب و روز جمعه است يا اين كه هر وقت به زيارت آنان برويم، متوجه مي شوند كه كسي به زيارتشان رفته است؟

بنا به مضمون روايات كسي كه در سرزمين نجف اشرف دفن شود، از عذاب قبر در امان است. حجت روايات تا چه حد است؟ آيا صرف دفن شدن در آن مكان باعث امان ميشود يا بستگي به اعمال و رفتار انسانها دارد؟

آيا اين درست است (طبق روايات يا...) كه تمامي انبيا هنگام عبور از كربلا از بدنشان خون جاري شده است؟

آيا همسر حضرت زينب كبري(س) در واقعه عاشورا بوده، اگر نبوده، چگونه حضرت زينب(س) بدون شوهرش در آن جا حضور داشته است؟

  1. 1858 از 4632