مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اولين كسي كه با امام علي (ع) بيعت كرد چه كسي بود؟

حضرت علي (ع) به چه چيزي عنوان جهاد زن را داده است؟

كدام پسر از فرمان پدر سرپيچي كرد و در عذاب الهي غرق شد مربوط به كدام پسران امامان (ع) مي باشد؟

كدام امام (ع) فرمودند: عيد غدير برترين عيد خداوند است؟

آيا سينه زني و زنجير زني به شكل مرسوم فعلي در روايات مطرح گرديده و يا اين كه صرف عزاداري مطرح شده است؟

از كلام امام علي(فامّا الشوري للمهاجرين و الأنصار فإنْ أجمعوا علي رجلٍ و سمّوه إماماً كان ذلك لله رضي) آيا فهميده مي شود كه از نظر حضرت در تصميم شورا رضايت خداوند نهفته است؟

سكوت حضرت در طول 25 سال و عدم استيفاي حق خود براي اقامه عدل و احقاق حق و حتي مشاورت و معاضدت در امور خلفاي قبلي چه دليلي داشته است. روش امام در طول مدت طولاني 25 سال چگونه بوده است چه حكمتي داشته است.

در كلام اميرالمؤمنين(ع) كه فرمود: و لعمري لئن كانت الامامة لا تنعقد حتي تحضر عامّة الناس فما الي ذلك سبيل... منظور امام چيست؟

منظور امام علي(ع) در خطبة 37 كه فرمود: فنظرتُ في امري فإذا طاعتي قد سبقت چيست؟ آيا اين موضوع پذيرش خلافت خلفاي قبل از خود نبود؟

لطفاً اسامي كتب معتبر و صحيح در مورد واقعة كربلا از مكه تا پايان روز عاشورا را بنويسيد.

آيا درست است كه امام حسين(ع) از دشمن به قدري كشت كه خدا گفت: بس است و ما مي خواهيم تو را كشته ببينيم؟ ماجراي شهادت حضرت و جمله ما مي خواهيم تو را كشته ببينيم چيست؟

با توجه به اين كه امامان(ع) شاهد رفتار و كردار ما هستند و در همه جا حضور دارند، چرا گفته شده كه بر سر قبر اين امامان رفته و اين امر ثواب زيادي دارد؟ آيا فرقي بين زيارت از راه دور و زيارت بر سر قبر مطهّر آنان وجود دارد؟

  1. 1864 از 4632