مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

امام علي(ع) چگونه در حال نماز به سائل توجه داشت و انگشتر خويش را به او داد، در حالي كه حضرت در نماز تمام توجه اش به خدا بود و جز خدا را فراموش مي كرد، به گونه اي كه گفته اند: در هنگام نماز تير را از پاي مباركش در آوردند و متوجه نشد؟

آيا مذهب شيعه از زمان امام علي(ع) وجود داشته است؟

حضرت ابوالفضل العباس در قيام كربلا زن و فرزند داشت؟ اگر داشت، زن و فرزندش را نام ببريد؟

در مورد شفا يافتن مريض ها در جوار مرقد هاي مطهر معصومين(ع) از نظر علمي توضيح دهيد؟

آيا وقوع انقلاب اسلامي ايران توسط پيامبر اكرم(ص) و ائمة اطهار(ع) پيش بيني شده بود؟

امام صادق(ع) فرمود: بهترين زمين ها تربت امام حسين(ع) است و به درستي كه سجده بر ترتب امام حسين(ع) پرده هاي هفتگانه را پاره مي كند، منظور از پرده هاي هفتگانه چيست؟ چه تفاوتي زمين كربلا با ديگر زمين ها مثل نجف دارد؟

چرا امام حسين(ع) و امامان ديگر در جنگ با دشمنان خود از قدرت الهي استفاده نمي كردند؟

زني است سالها قبل عهد كرده بود كه اگر صاحب خانه شود همه ساله روز سوم شهادت امام حسين(ع) به فاميل و همسايه ها و آشنايان ناهار نذري بدهد كه اين طور هم شد، امّا امسال در اثر بيماري، بستري شده و از عهدة اين كار بر نمي آيد. آيا مي توان مبلغي كه صرف ناهار مي شود به كميتة امداد يا به فقرا داد يا به صندوق قرض الحسنه داد تا ب فقرا وام پرداخت كند؟

محتواي كتاب عايشه پس از پيغمبر(ص) تا چه حدّ صحت دارد و ادعاي نقل كننده اين كتاب را مبني بر اين كه امام علي(ع) از سياست لازم برخوردار نبود، چگونه توجيه مي كنيد؟

ترتيب تسبيحات حضرت زهرا(س) چگونه است؟ آيا رعايت ترتيب در آن مهم است؟

براي حركت در مسير عرفان لازم است كه از غذاهاي شبههناك پرهيز كنيم آيا غذاهايي كه در مراسمعزاداري يا در دعوتهاي دوستانه ميدهند جزء غذاهاي شبهه ناك است؟

چه كار كنم كه عقيدهام نسبت به ائمهعليهمالسلام محكم شود؟

  1. 1866 از 4632