مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

منظور از معرفت اولياي خدا و ائمة اطهار(ع) كه عين معرفت خدا است، چيست؟ چگونه مي توان به آن معرفت دست يافت؟ آيا دانستن گوشه اي از زندگي آنها مثل جنگ ها، عبادات و سخنان آنان كافي است؟

با توجه به اين كه رسول اكرم(ص) و امام علي(ع) از تمام جهات كامل ترين افراد بودند در آن زمان اگر فردي سرطان مي گرفت آن حضرات چگونه وي را درمان مي كردند؟

در تاريخ مشاهده مي شود كه افرادي قصد سوء به امامان داشته، ولي عنايت امام شامل حال آن ها شده و مؤمن مي شوند. چطور اين كرامت شامل حال اين افراد مي شود؟

قصد دارم تحقيق و مطالعه اي راجع به امام حسين(ع) داشته باشم. در اين مورد مي خواستم از شما كمك بگيرم، اگر مي شود كتاب هايي در اين مورد به من معرفي كنيد.

چرا از ميان معصومان(ع) به حضرت علي اصغر و حضرت موسي بن جعفر و حضرت عباس(ع) باب الحوائج گفته مي شود؟

در جشن و شادي امامان معصوم(ع)، دست زدن در مسجد ها و حسينيه ها چه حكمي دارد؟

تصاويري كه از ائمه اطهار (ع) در كشور ما موجود است، تا چه حدّ صحيح است؟

با اين كه اهل سنت ولايت علي(ع) را قبول ندارند، چگونه علما فتوا داده اند كه مي توان در مكه به امام جماعت سني اقتدا كنيم؟

چرا امام حسين با آن كه مي توانست با يك حركت آب از زمين جاري كند نكرد و ده روز بي آبي كشيد؟

چرا امام علي(ع) شبانه و بدون هيچ نشانه اي حضرت فاطمه(ع) را به خاك سپرد؟

چرا هنگامي كه حضرت فاطمه(س) را در حضور علي(ع) شكنجه مي كردند، امام چيزي نمي گفت؟ مقصود از شكنجه حضرت زهرا(س) چيست؟چرا به امام حسين(ع) أباعبدالله مي گويند. ايا اين لقب براي حضرت با روايتي كه پيامبر(ص) مي فرمايد: من سرور جهانيان هستم در تضاد نيست؟

  1. 1867 از 4632