مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا حر بن يزيد رياحي در كربلا با اين كه فرمانده سپاه خود و همه از او شنوايي داشتند به تنهايي به امام 7پيوست و از نيروهايش استفاده ننمود؟

پيام عاشورا براي جوانان چيست ؟

علل و اهداف قيام اباعبدالله 7چه بود؟

در زيارت عاشورا دو قسمت است كه گفته شده است: صد مرتبه خوانده شود. آيا صد مرتبه خواندن الزامي است؟ آيا بعد از خواندن زيارت، دو ركعت نماز دارد؟

چرا قبر حضرت فاطمه(س) مخفي ميباشد؟

اگرما محور ايمان را اعتقاد به ولايت علي(ع) و فرزندان او ميدانيم، چگونه است كه حضرت امام(ره)فتوا دادهاند كه حاجيان در مكه ميتوانند پشت سر امام جماعت سني نماز بخوانند؟

ميدانيم كه حضرت علي(ع) يك كشاورز موفقي بود و درآمد آن را معمولاً انفاق ميكرد پس چرا علي(ع) به وضع زندگاني عقيل رسيدگي نميكند؟ آيا علي(ع) نميتوانست از مال شخصي خود به عقيل بدهد؟

آيا در جنگ احد، حضرت زهرا(س) پرستار پيامبر بود يا پرستار كليه سربازان بود؟

چرا امامان معصوم(ع) با برده داري مخالفت جدي نكردند و برخي از آنان غلاماني را خريد و فروش ميكردند؟

در روايات از امامان آمده است كه اگر احاديثما را براي مردم بيان كنيد، قبول خواهند كرد. در حالي كه الان بسياري از مردم احاديث آنان را قبول نكردهاند.

اينجانب در سفر به شهر قم همواره علاقهمند بودهام كه به زيارت قبور علماي دين و اخلاق بروم، ليكن از محل دفن ايشان به جز تعدادي كه در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و قبرستان شيخان مدفونند بي اطلاعم. لذا چنان چه ممكن است بنده را در زمينه اسامي و محل دفن و مختصري از زندگينامه آن بزرگواران راهنمايي فرماييد و يا اگر كتاب يا كتاب هايي جامع در اين زمينه منتشر شده است، بنده را مطلع سازيد.

در خصوص قضيه فدك و حجادثه شكستن پهلوي فاطمه زهرا3توضيح دهيد.

  1. 1931 از 4632