مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا نسل ائمه : از ذرّيهء امام حسن مجتبي ادامه نيافت ؟

با توجه به اين كه فرشتگان گناه نمي كشد, داستان معذب بودن به جرم گناهي كه مرتكب شده بود, و بخشيده شدن وي به خاطر ميلاد مبارك امام حسين 7را چه بايد گفت ؟

با توجه به اين كه گفته مي شود امام باقر7هم در كربلا حضور داشته است و پدر بزرگوار ايشان امام سجاد7(علي اوسط) است بفرماييد سنّ امام سجاد7در كربلا و سن حضرت علي اكبر هنگام شهادت دركربلا چند سال بوده است ؟

خليفهء دوم كه در حق حضرت علي 7و حضرت زهرا3ظلم هاي زيادي مرتكب شده بود آياصحيح است از دوران خلافت او به خوبي ياد شود و گفته شود خدمات زيادي براي اسلام و مسلمين انجام داده است آن چنان كه در كتاب هاي تاريخ آمده است يا اقدامات انجام شده با توجه به ظلم نسبت به خاندان پيامبر6بايدناديده گرفته شود؟

مي گويند: امام علي 7هنگام ركوع انگشتر به فقير داد. با توجه به اين كه هنگام نماز بايد بدن بدون حركت باشد, آيا نماز امام 7باطل نشده است ؟

به خاطر اعتقادات مذهبي ام با خانواده مشكل پيدا كرده ام و اين در وضع تحصيل ام تأثير گذاشته است چه بايد بكنم ؟

آيا آيهء 274سورهء بقره در شأن حضرت علي 7نازل شده است ؟ دليل آن چيست ؟

در آيهء 207بقره آمده است : . آيا اين اشاره به علي 7دارد؟ پس چرا به صورت جمع آمده است ؟ آيا مي توان اين آيه را به شهداي صدر اسلام نسبت داد؟

در آيهء 65بقره آمده : . مسخ شدن به معناي تغييرات روحي است يا جسمي ؟ آيا همهء بوزينه هاي جهان ازهمان نژاد هستند؟ اين كه مي گويند: بني اميه در قبورشان به موجود مسخ شده مثل مارمولك تبديل مي شوند, صحيح است ؟

مقصود از حرمت روز شنبه چيست ؟

حكمت 6نهج البلاغه را توضيح دهيد.

كلمهء نعم القرين الرضا از حكمت 4نهج البلاغه , مضامين حكمت 5 را برايم توضيح دهيد.

شنيده ام كه يزيد در روز عاشورا شطرنج بازي كرده و اين بازي حرام است , ولي من علاقهء زيادي به اين بازي دارم و با اين حال آن را ترك كرده ام . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

  1. 1935 از 4632