مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

معناي واقعي توسل به اهل بيت(ع) چيست؟

چرا همه امامان سرمباركشان نوراني است؟

با توجه به مصيبتهايي كه در كشور شيعه عراق بروز كرده، چرا ائمه اطهار كه حي و زنده هستند و اين فشارها را بر مردم مظلوم مي بينند عليه اشغالگران و ظالمان اقدامي صورت نمي گيرد؟ همچنين مردم مظلوم فلسطين؟

من از بعضي از افراد مي شنوم كه حضرت فاطمه س هنگامي كه پهلوهايشان شكسته شد يك پسر غير از محسن داشتند كه تقريباً يكي دو سال داشته و در موقعي كه در شكسته شد آن بچه كشته شد آيا اين درست است؟

فطرس ملك به واسطه گناهي كه مرتكب شده بود از مقام قرب الهي نزول كرد ولي خدا در روز ولادت امام حسين(ع) به واسطه وجود مقدس ايشان او را مي بخشد. حال سوالپيش مي آيد كه آيا ملائكه گناه مي كنند همانطور كه علامه طباطبايي آن را منافات با آيات قرآن مي داند ولي خيلي از كتب اسلامي آن را نقل كرده اند و گفته اند كه ملائك نيز مانند پيامبران كارهايي مي كنند كه نبايد انجام دهند و يا اصلاً فطرس ملكي نبوده و جزء جنيان بوده است؟

اگر امير المومنين (ع) در نماز كاملاً متوجه خدا بوده اند چگونه وقتي مستمندي مي آيد طلب كمك مي كند ايشان انگشتري خود را به او مي دهند؟

آيا نماز امامان و ائمه( مثل نمازهاي ما بوده است يا خير؟

اگر هدف ما اين هست كه مسلمانان به وحدت برسند و بايد سعي كنيم كه فاصله ميان شيعه وسني از بين برود پس چرا اشتباه گذشته ها را ما تكرار مي كنيم اين سؤال اهل سنت هست فرضاً گذشتگان ما (خلفاء سه گانه) دچار اشتباه شده اند چرا شيعيان هر روز و شب آن را به رخ اهل سنت مي كشند و اين باعث فاصله و كينه بيشتر مسلمين مي شود و چطور انتظار دارند كه اهل سنت گفته شيعيان را قبول مي كنند در صورتيكه پدران ما را فحش ميءدهند. اگر كسي پدر و اجداد شما را فحش بدهد آيا شما حاضر هستيد كه حتي گفته هاي او را اگر به نفع شما باشد گوش دهيد؟

در احاديث است كه فقط شيعه وارد بهشت مي شود پس در مورد بقيه مردم (سني ها و مردم كشورهاي ديگر كه در جاهايي هستند كه اصلاً دين به آنها نرسيده است) چگونه است؟

با توجه به اينكه اغلب ائمه معصومين(ع) در كشورهاي عربي متولد و وفات يافته اند و آنها با توجه به عرق ملي و هموطني و مذهبي بايد نسبت به برگزاري مراسم تولد و وفات آنها حساسيت بيشتري به خرج دهند و مي بينيم كه آنها زياد حساسيتي ندارد و خصوصاً در مراسم وفات خيلي عادي برخورد مي كنند در صورتي كه در شيعه و خصوصاً در ايران كه نسبت به كل جمعيت مسلمان در اقليت هستند به قول معروف دو آتشه نسبت به برگزاري مراسم تعذيه داري اقدام مي نمايند و اين مراسم از نظر خيلي از روحانيون مورد تاثير قرار گرفته در صورتي كه هر انساني زماني از دنيا مي رود بهتر آن است در مراسم تولد او چند روز برنامه بگذاريم و از آمدنش به دنيا خشنود شويم و خدماتش را ارج نهيم نه هنگامي كه از دنيا مي رود! به نظر من تعذيه خواني و محرم و صفر با اين روشي كه در ايران برگزار مي گردد لازم و جايز نيست لطفاً در اين رابطه توضيحي فرمايئد؟

بهترين نوع عزاداري براي ائمه چيست ؟ نظر شما در مورد شيوة جديد عزاداري ها چيست ؟

معرفت ا... و معرفت معصومين را چگونه به دست آوريم يا بخواهيم؟

  1. 2001 از 4632