مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اولي الامر چيست ؟ آيا مخصوص به ائمه معصومين ( عليهم السلام ) است يا به اولياء ا... تعلق مي پذيرد؟

مي گويند خدا به هر كس هر چه قابليت داشته است نعمت عطا كرده است مثلاً پيامبران اين قابليت را داشته اند كه پيامبر شوند و خدا خواسته كه آنها پيامبر شوند و خدا خواست كه آنها در عصمت در تمام نعمتهاي معنوي ديگر از ديگران برتر باشند اگر خدا مي خواست اين قابليت را به من عطا مي كرد از درجه معنوي بالاتر برخوردار باشم ؟

اينكه گفته مي شود معصومين واسطه فيض و رحمت الهي هستند با آن تعابيري كه در زيارت جامعه كبيره آمده به چه معناست و چگونه عقلاً قابل اثبات است؟

هر يك از امامان ما چند زن داشتند؟

مي خواستم درباره اجتهاد و رسالت و چگونگي اطاعت از آنان بپرسم و بدانم چگونه بايد پيروي كنم از آنان و ميخواستم بدانم چه كارهايي بايد بكنم كه امامان مرا دوست داشته باشند. درباره وضو و ثواب نماز هم كمي توضيح دهيد؟

كساني كه پيرو راه امامان باشند و از منتظران واقعي باشند چه راهي و چه اعمالي را در اين زمان پر از فساد و ريا انجام بدهند ؟

چرا امام حسين ( با اين كه مي دانست كه در روز عاشورا شهيد مي شود به كربلا رفت؟

شيعه واقعي كيست و آيا ما محب ائمه هستيم و يا شيعة واقعي هستيم؟

به نظر شما چرا در خانواده نهج البلاغه جايي ندارد يا بهتر چرا در خانه ها كمتر نهج البلاغه ديده مي شود چرا ما نبايد كتاب مولايمان را بخوانيم و از آن درس بگيريم؟

در صحبتهايتان فرموديد كه صحبت هاي پيامبر وحي به ايشان بوده است آيا اين حالت در موردائمه اطهار نيز صادق است يا نه، آيا ائمه اطهار از علم غيب هم بهره مند بوده اند؟ در صورتي كه امام علي ع در نهج البلاغه در پاسخ به سؤال شخصي كه از ايشان پرسيد شما علم غيب داريد گفتند نه؟

آيا بهشت فقط براي شيعيان 12 امامي است يا ديگر مردم از جمله سني ها مي توانند وارد بهشت شوند؟

1. آيا نمي شد امام علي( غايب شوند تا بعد از آمدنشان جهان را از ظالمان و گنهكاران پاك كند؟

2. چرا نيت در نماز را مي توان فارسي خواند ولي بقيه را بايد عربي خواند آيا نمي شود نماز را فارسي خواند آيا ما اجباريم در عربي خواندن؟

  1. 2002 از 4632