مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا زندگي ائمه اطهار((عليهم السلام)) مانند امام عصر((عليه السلام)) مي باشد يعني آن طوري كه امام زنده است ائمه((عليهم السلام)) ديگر هم زنده هستند يا فقط روح آنها زنده است؟
لطفاً درباره زيارت امام رضا (ع)توضيح دهيد؟
آمده ام به زيارت ولي نتوانسته ام امام رضا ( ع ) را زيارت كنم از نزديك مي ترسم زيارتم قبول نشود و دعايم مستجاب نشود لطفاً مرا راهنمايي نماييد ؟
اينجانب درحرم مطهر امام رضا (ع)توان خواندن زيارتنامه را ندارم وبجاي آن يك حمد ويك سوره توحيد مي خوانم آيا زيارتم قبول است يا خير ؟
اگر بنا است كه وقتي به حرم امام رضا مشرف مي شويم نتوانيم براي ازدحام جمعيت به ضريح نشويم و حاجتهايمان را بخواهيم پس آيا نمي شود از راه دور در اين صورت حاجت خود را بطلبيم ضمن اينكه به دليل فشار جمعيت و اينكه همه فكر مان برسيدن به ضريح است همه حاجتمان را هم فراموش مي نمايم ؟ لطفاً در اين خصوص و نحوة زيارت واقعي مرا راهنمايي فرماييد ؟
*- دراخبار شنيده ايم كه اما رضا(ع) فرموده اند: هر زائري كه به زيارت من بيايد بايد همه وسائل اسكان وپذيرايي ازاوصورت گيرد .آيااين جمله صحيح است؟ واگرصحيح است چرا اجرا نمي شود ؟
2- براي راحتي زيارت چرا انتظامات مردم را راهنمايي وحركت نمي دهند ؟
3- براي زيارت خواجه مراد و بهشت رضا اياب و ذهاب عمومي كم است و مردم اذيت مي شوند. چرا رسيدگي نمي شود ؟
4- چرا در سطح شهر واطراف حرم ستاد امر به معروف و نهي از منكر نيست ؟
----------------------------------------------------------------------
1 ـ من هرسال قصدكرده ام كه به مشهدخدمت حضرت رضابراي زيارت مشرف شوم حال اگراين موقعيت پيش نيامدآيااشكال داردياخيرويااين كه حضرت به ماضربه مي زندياخير؟
در مورد ثواب زيارت امام رضا((عليه السلام)) توضيح دهيد؟
چرا انسان بازيارت كردن حرمهاي مطهر اهل بيت (سلام عليهم اجمعين) به سرور وشادي از لحاظ روحي و رواني مي رسد؟
آيا تمام زيارت نامه ها وقت و مكان خاصي دارد؟
با اينكه ستايش فقط از آن خدا است پس اين درست است كه براي حرمهاي امامان گنبد مي سازند و آن را از طلا مي گيرند و مانند بت مي سازند؟
  1. 2029 از 4632