مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا پيشگامان گرويدن به اسلام و متأخرين از آنها در پيشگاه الهي يكسانند؟
از نظر نقلهاي تاريخي، پيشگامترين كسي كه اسلام آورد كه بود؟
پيشگوييهاي پيامبر((صلي الله عليه وآله)) و قرآن كريم، با پيشگوييهاي افرادي كه قدرت پيشگويي دارند، چه تفاوتي دارد؟
راهب مسيحي چه خبري به ابوطالب داد؟
پيشنهاد «حباب بن منذر» چه بود؟ عكس العمل پيامبر چه بود؟
دومين پيمان «عقبه» چگونه و در كجا انجام گرفت؟
سد اسكندر چه بود ؟
در قـضيه اصحاب كهف شبهه كرده اند كه از زمان دقيانوس امپراطور كه اصحاب كهف ازترس او گريختند تا بعهد قسطنطين كه از خواب بيدار شدند كمتر از صد سال است و درقرآن گويد آنها سيصد و نه سال خفتند , دقيانوس در سال 249 بعد از ميلاد بقتل عام مسيحيان فرمان داد . و اگر 309 سال هم خفته باشند بايد در سال 558 نزديك ولادت حضرت خاتم انبياء صلي اللّه عليه و آله و سلم از خواب برخواسته باشند وچنين نيست .
خواب طولاني خفتگان شهر افسوس ( اصحاب كهف ) كه ساليان درازي بطول انجاميده باموازين علمي سازگار نيست زيرا چنين عمر طولاني چند صد ساله براي افراد بيداربعيد است تا چه رسد به افراد خواب ثانيا اگر قبول كنيم كه در بيداري چنين عمري امكان پذير است براي كسي كه در خـواب باشد امكان ندارد , چون ممكن است انساني در چنان مدتي بدون غذا و آب زنده بماند ثالثا اگـر از هـمه اينها صرفنظركنيم اين اشكال پيش مي آيد كه ماندن بدن در شرايط يكنواخت براي چنان مدت طولاني به ارگانيزم آن صدمه مي زند
علل تحريف تاريخ كدام اند ؟
امام حسين در مورد فلسفه قيامش چه ميفرمايد؟
نظر گوستاولوبون در مورد نفوذ و تأثير اسلام در اروپا، چيست؟
  1. 2118 از 4632