مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

هـنگامي كه به ابراهيم گفتند : آيا تو بتها را شكسته اي گفت : اين كار را بت بزرگ كرده ; چگونه ابراهيم اين سخن را گفت با آنكه پيامبر است و معصوم و نبايد دروغ بگويد ؟
قـرآن مي گويد : وقتي فرشتگان بشارت تولد فرزند براي ابراهيم آوردند گفتند مااهل اين شهر را هـلاك خـواهـيم كرد و در اين هنگام اشاره به شهر قوم لوط كردند ;وقتي ابراهيم اين سخن را شنيد نگران لوط شد و گفت در اين آبادي لوط است مگرابراهيم احتمال مي داد كه عذاب الهي دامـن لـوط را هم بگيرد كه در برابر فرشتگان از وضع لوط اظهار نگراني كرد و آنها به او اطمينان دادند كه لوط نجات مي يابد ؟
آزمايش هايي كه خداوند نسبت به ابراهيم((عليه السلام)) كرد و ابراهيم((عليه السلام)) در آنها موفق شد و به مقام امامت و رهبري مردم رسيد چه بود؟
اگر بگوييم ابراهيم((عليه السلام)) يهودي و نصراني نبوده، چون تورات و انجيل بعد از او نازل شده است; پس ابراهيم((عليه السلام)) مسلمان هم نبوده; زيرا قرآن بعد از او نازل شده است. با اين وصف چگونه در قرآن(1) مسلمان به حساب آمده است؟
از زبان حضرت ابراهيم((عليه السلام)) چنين مي خوانيم: «رَبَّنا أغْفِرلي وَلِوالِدَيَّ» چرا در اين درخواست، دعا براي خود مقدّم داشته شده است؟
1- بفرماييد كه آيا در جريان شهادت حضرت ابوالفضل العباس «عليه السلام » ابتداء كدام دستشان قطع گرديده است ؟
چگونگي اسلام آوردن ابو طالب را توضيح دهيد.
حضرت ابوالفضل العباس چگونه مشك، شمشير، سپر و عَلَم را با هم حمل مي كرد و دهنه اسب را در دست داشت؟ ايشان با آن همه شجاعت، چگونه دست هايش قطع شد و به شهادت رسيد؟

آيا حضرت ابوطالب عموي پيامبر((صلي الله عليه وآله)) و پدر بزرگوار حضرت امير((عليه السلام))مؤمن بوده است يا كافر؟
آيا ادريس((عليه السلام)) مانند عيسي((عليه السلام)) زنده و در آسمان هاست؟
درباره حضرت ارميا((عليه السلام)) توضيح دهيد.
چرا در سوگواريها ومصائب در مورد حضرت ام كلثوم سخني به ميان نمي آيد ؟ آيا حضرت ام كلثوم در واقعه كربلا حضور نداشتند؟
  1. 2185 از 4632