مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

عايشه از نظر اخلاقي چگونه زني بود و نظر پيامبر اسلام را درمورد عايشه بيان فرماييد؟
در جايي نوشته شده بود: 28جمادي الاولي , روز سوزاندن جمل عايشه در 36قمري ; ماجراي آن چه بوده است ؟

عام الحزن سال چندم بعثت بود
شيعيان مي گويند : رسول اكرم ( صلي اللّه عليه و آله ) قبل از وفاتشان خطاب به زنانشان فرمودند : كدام يك از شما سوار بر شتر مي شود و سگهاي حواب بر اوپا مي كنند ؟ و آن زن كسي جز عايشه نبود ولي طه حسين در كتاب الفتنه الكبري مي نويسد :عايشه در راه خود به آبي رسيد , پس سگها بر او عو عو كردند . او پرسيد : اينجاكجا است ؟ به او گفتند : اينجا حواب است . خـيلي وحشت كرد و ترسيد و فريادبرآورد : مرا بازگردانيد مرا بازگردانيد از رسول خدا (ص ) شـنـيـدم كـه به زنانش مي فرمود : كدام يك از شما هستيد كه سگهاي حواب بر او پارس مي كنند ؟ عبداللّه بن زبير آمد و او را آرام كرد . سپس پنجاه نفر از بني عامر آورد كه همه با دروغ برايش قسم خوردند كه اينجا حواب نيست . از اين عبارت درمي يابيم كه عايشه را فريب داده و به جنگ جمل برده اند لذا عذر وي پذيرفته است .
در محلي به نام قبل از جنگ جمل , سگ هايي بودند كه بر عايشه پارس كردند. پس وي فرياد زد و گفت : انّا لله و انا اليه راجعون ; سپس گفت : پيغمبر6فرمود: اي كاش مي دانستم سگ هاي حوأب بر كدام يك از همسرانم پارس مي كنند؟ مقصود پيامبر از اين حرف چه بود؟ آيا نشان از حادثه اي مي دهد؟

چرا شيعه عايشه همسر پيامبر6را قبول ندارد با اين كه او است ؟

آيا «عباس» عموي پيامبر ايمان آورده بود؟ همراهي با قريش در بدر چگونه توجيه ميشود؟
اگر عبدالمطلب موحد بوده، چرا در دوران كليددار بودن خانه كعبه، اقدام به برخورد با بتهايي كه داخل خانه كعبه بوده اند نكرد؟
آيا همراهي نكردن عبداللّه بن جعفر و محمّد حنفيه با امام حسين((صلي الله عليه وآله)) گناه محسوب نمي شود؟
دربارة پدر پيامبر اسلام، حضرت عبدالله توضيح دهيد.

آيا عثمان با نص صريح قرآن مخالفت مي كرد ؟
آيا صحيح است كه عثمان بسيار با حيا بود و ملائكه از او خجالت مي كشيدند ؟
  1. 2250 از 4632