مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چه مسائل و مشكلاتي در سنين جواني و نوجواني براي پسران و دختران پيش مي آيد؟ و اين سؤال برايم مهم است ... و مي تواند نجاتم دهد, لطفاً توضيح دهيد؟

چرا مي گويند حجاب را رعايت كنيد و از طرف ديگر در اين جا و آن جا خانم ها با وضع نامناسبي درمجلات و روزنامه ها ظاهر مي شوند؟ اين ها اصلاً با هم هم خواني ندارد. البته من تحت تأثير قرار نمي گيرم , بلكه برعكس عمل مي كنم .

من پدر و مادرم را دوست ندارم , به خاطر اين كه آنها را در تربيت فرزندانشان مقصر مي دانم . بايدبه آنها احترام بگذارم , اما نمي توانم در بعضي مسايل به آنها پرخاش مي كنم . چه كنم ؟لطفا در اين باره توضيح مفصلي بفرماييد.

چه كنم تا بتوانم خانواده ام به دين خدا و اسلام دعوت نمايم , طوري كه تا باد با خدا دوست شوند.

دختري 18 ساله از شهرستان فسا هستم و اكنون در مقطع پيش انشگاهي مشغول تحصيل هستم و به عقد يكي از بستگان كه طلبه حوزه علميه شيراز است، درآمدم. پس از اتمام دوره پيش دانشگاهي، به اتفاق همسرم عازم قم خواهيم شد و من قصد درس خواندن در جامعةالزهرا(س) را دارم. ولي با مشكل كمي معدل ديپلم روبرو هستم. مشكل مراحل نماييد.

ساختن عروسك اشكال دارد؟

حجاب كامل اسلامي چه نوع حجابي است؟ آيا صرف پوشيدن چادر را ميتوان حجاب اسلامي ناميد؟

بعضي از خواهران عقيده دارند كه حجاب، امري شخصي و عرفي و متاثر از زمانه است و اصول ثابتي بر پوشش زنان حاكم نيست. آيا اين نظر درست است؟ نظر اسلام در اين مورد چيست؟

دختر 16ساله دبيرستاني هستم كه نامزدم نماز نمي خواند و به دنبال كار هم نمي رود. بيكاري او,خانواده ام مخصوصاً مرا بسيار نگران كرده است تا جايي كه به فكر طلاق افتاده ام . راهنماييم كنيد.

پدر و مادرم در بين فرزندان تبعيض قائل مي شوند, مرا راهنمايي كنيد.

دختري هستم 18ساله كه به حجاب و دينداري اهميت مي دهم و با ديگران رفت و آمد ندارم وهمين سبب شده است برخي من را مقدس مآب بدانند. علاقه دارم درس حوزوي بخوانم . لطفا مرا راهنمايي نماييد.

آيا خواندن صيغهء عقد موقت بدون آن كه مهريه اي در نظر گرفته شود و زن نيز راضي به اين موضوع باشدآ باطل مي شود؟

  1. 2356 از 4632