مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا زن در موقع نماز و بدون وجود نامحرم بايد با حجاب باشد؟

با اين كه انسان اشرف مخلوقات است , چرا بچه هاي حيوانات بعد از تولّد بلافاصله به خود متكي هستند و نياز به مراقبت پدر و مادرندارند, اما بچه هاي انسان ساليان متمادي به پدر و مادر يا بزرگ ترها وابسته اند؟

با مهريه كم به عقد طلبهء جواني در آمدم , ولي متأسفانه ايشان كارهايي مي كند كه با شئون طلبگي سازگار نيست , مثلاً مرا به رغم داشتن يك فرزند كتك مي زند و اوقات خاصي , مانند شب را در بيرون ازخانه مي گذارند و به من كه شريك زندگي او هستم , اصلاً توضيح نمي دهد. لطفاً او را نصيحت فرماييد.

وضعيت زني كه در خارج از كشور زندگي مي كند و به علّت حجاب او را به كار نمي گيرند وموقعيتش هم طوري است كه نمي تواند برگردد, آيا مي تواند بي حجاب شود؟

آيا ماليدن كرم و پمادهاي مخصوي روي اعضاي تناسلي مردبراي دير انزال شدن ضرر دارد؟

آيا ليسيدن اعضاي تناسلي به وسيلهء زن و شوهر و وارد كردن آلت در دهان زن اشكال شرعي يا پزشكي دارد؟

چرا پسران هر چه شهوت راني كنند آسيبي نمي بينند, ولي دختران از لحاظ جسمي صدمه مي بينند؟! چرا خداوند زن را بيش تر در معرض آسيب قرار داد؟

چرا بين بلوغ شرعي و اجتماعي فاصله وجود دارد؟ چرا خداوندمتعال سن بالاتري را براي بلوغ , به خصوص در دختران قرار نداد؟

بعضي از كودكان در اثر تربيت غير صحيح , حرف هاي زشت مي زنند. لطفاً بگوييد با اين كودكان و يا با پدر و مادر آنان چگونه برخورد نماييم ؟

نوجواني 12ساله هستم كه در كودكي پدر و مادرم را از دست دادم و فعلاً نزد مادر بزرگم زندگي مي كنم , هيچ كس به ما كمك نمي كند, حتي پول يك دفتر و خودكار را ندارم و نزد دوستانم خجالت مي كشم , لطفاً ما را كمك كنيد.

حكم رقصيدن در عروسي چيست ؟

در مجالس عروسي عكس هايي گرفته مي شود كه وضعيت حجابي خوبي ندارند. آيا چاپ اين عكس ها توسط مرد نامحرم اشكال دارد؟

  1. 2366 از 4632