مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

حكم كسي كه در يك خانواده غيرمسلمان بزرگ شده و از دستورات اسلام اطّلاعي ندارد، چيست؟
1ـ بنده در خانواده مؤمن و در سطح متوسط مي باشم پدر و مادرم علاقه زيادي به حفظ حجاب و نماز بنده دارند ولي ديگر افراد خانواده پدرم وقتي بنده مقنعه ام را جلو كشيده و چادر سرم مي كنم احساس مي كنم به من به نوع ديگري نگاه مي كنند چه كنم تا تحت تأثير اين نگاه ها قرارنگيرم؟
ارتباط با خانواده يا افرادي كه در گذشته نقاط ضعف ديني و اخلاقي داشته اند، اما اكنون تغييري در آنها ديده مي شود، چگونه است؟
آيا احكامي مثل حرمت ازدواج لواط كننده با خواهر ملوط باعث سو استفاده دشمنان اسلام نمي شود كه مردم را به اين دين بدبين كنند؟
طلاق ازدواج موقّت چگونه است؟
ديدگاه علماي اسلام درباره ازدواج مسلمانان با زنان مشرك چيست؟
ديدگاه فقهاي اسلام دربارة ازدواج با زن كافر غير مشرك چيست؟
فلسفة اذن ولي در ازدواج دختر باكره چيست؟آيا در آن جهان از عبادت ،نماز و ازدواج و فرزند خبري است؟

من دختري مجرد هستم و دوست دارم تا قبل از ازدواج از همة گناهانم پاك شوم. به خاطر همين به خدا توكل ميكنم ولي در بيشتر مواقع توكل به خدا را فراموش ميكنم. چه كنم تا هميشه در همه كارها به او توكل داشته باشم؟آيا فكر ازدواج و فكر ديگري در سر پروراندن و عاشق شدن گناه است؟

خواهري دارم بسيار مذهبي، خوش سيما و خوش اخلاق ولي بسيار گوشه گير و كم رو، به طوري كه از افرادي مثل شوهر خواهر، شوهر خاله و شوهر عمه و حتي دايي و عمو كنارهگيري ميكند ضمناً علاقمند به ازدواج نيز هست ولي به علت پوشانيدن زياد خود و كمرويي از خواستگاران مشكل دارد. ضمناً چون در دانشگاه قبول نشده بسيار نااميد است و اغلب اوقات در كنار نوار دعا يا نوحه مينشيند و گريه ميكند. از حضور در مراسم عروسي احساس ناراحتي ميكند و از رقص و نوار موسيقي بسيار بدش ميآيد. لطفاً در اين زمينهها راهنمايي و توصيههاي لازم را بفرماييد.  1. 2399 از 4632