مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا حضرت مهدي(عج) ازدواج نمودهاند؟

مهريه زن حتما بايد پرداخت شود؟ آيا قبل از ازدواج در مورد كم و زيادي مهريه ميتوان صحبت كرد؟

در مورد ازدواج بين دو نفر آيا خودشان ميتوانند صيغه عقد را جاري كنند و اين كه دختر باكره باشد يا نباشد فرقي ميكند يا نه و ميزان مهريه و شيربها بايد به چه صورتي باشد و آيا لازم است عاقد حتما روحاني باشد. توضيح دهيد.

لطفاً در مورد مشكلات ازدواج موقّت در كشورمان توضيح دهيد.

در صورت امكان زيانهاي زيادي روي در امور جنسي بعد از ازدواج را شرح دهيد.

چرا لواط از زنا پستتر است؟ چرا نميتوان با اعضاي خانواده شخص مورد تجاوز ازدواج كرد؟

چرا صيغه كردن (ازدواج موقت) با آن كه از سنتهاي پيامبر اسالم است، در جامعه فعلي قبيح و ناپسند است؟ آيا به صرف رضايت طرفين باز اشكالي دارد؟

متأسفانه در شهر ما در مراسم ازدواج و عروسي از كنسرت موسيقي استفاده ميكنند و بنده هم به شدّت مخالف اين مسئله هستم واين امر، سدّ راه بزرگي بر سر ازدواج اينجانب قرار گرفته است، خواهشمندم براي اين كه بتوانم يك ازدواج سادهاي را ترتيب دهم، مرا راهنمايي بفرماييد.

يا توجه به اين كه دختري 19 سالهام، آيا سن من براي ازدواج دير است؟

- آيا خواستن يك مرد متين و نماز خوان

مضمون و تفسير آيات چهل و هشت و چهل و نه و پنجاه، سورة مباركه أحزاب چيست؟ آيا در اين آيات، خداوند براي پيامبر(ص) قانوني جدا از قوانين اسلام راجع به ازدواج، وضع كرده است؟ توضيح دهيد كه منظور از اين جمله در آيه اي پيامبر، تو را مانند مؤمنان امّت به احكام نكاح مقيّد نكرديم چيست؟

كسي كه ازدواج ميكند تا چه حد به همسر خود محرم است؟

چرا در اسلام ازدواج موقت جايز است و محدوديتي ندارد، با توجه به اين كه از اين راه مرد مدتي با زن ميماند و بعد او را رها ميكند واز اين بابت پولي هم نميدهد؟! اين بهترين راه براي بيچاره كردن دختران مردم است!

  1. 2413 از 4632