مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

مي دانيم هر انساني داراي اميال و غرايز حيواني است كه پاسخگويي در خارج دارند, از جمله غريزه ءجنسي كه از طريق شرعي , با جنس مخالف قابل دفع است .

در رساله ها آمده : .

اينجانب از مصاديق اين حكم هستم , اما به خاطر مشكلات زندگي و اقتصادي نمي توانم ازدواج كنم , و به خاطرمعتقدات مذهبي نمي توانم از راه غير شرعي دفع شهوت كنم , با اين كه خيلي آسان است .

به نظرم تنها راه حل , ازدواج موقت است , كه متأسفانه پيدا كردن طرف مقابل بسيار مشكل است .

خواهشمندم مرا نجات داده و اگر فردي را در كرمان مي شناسيد, به من معرفي نماييد.

ضمناً بسيار عصباني هستم و زودرنج . هنگام صحبت برخورد مناسبي با هم صحبتم ندارم . بارها تلاش كرده ام تااز اين عمل ناپسند دست بردارم , ولي موفق نشدم .

مستدعي است در اين جهت ياريم نماييد.

اكثر جوان ها از جمله خود من و دوستانم مبتلا به عمل زشت و ناپسند خودارضايي از طريق ماليدن يا بازي با دوست دختر هستيم , چون از طرفي امكان ازدواج وجود ندارد, مثل ادامهء تحصيل و عدم رضايت وكم فرهنگي والدين و نبود امكانات مالي . از طرفي نبود اعتقاد قوي و از طرف سوم نبود كار و سرگرمي , همه سبب ابتلا به اين عمل ناپسند شرعي شده است . مستدعي است من و دوستانم را هدايت كرده و از ارتكاب چنين عمل شنيعي باز داريد.

قبل از آن كه عقد ما در محضر رسمي شود, بين خودمان صيغهء عقد جاري كرديم . آيا اين عقدصحيح بوده است ؟

مي خواهم ازدواج كنم اما اهل خانه به بهانه هاي مختلف مانع از ازدواج من مي شوند و حال آن كه خواستگاراني در حد و شأن خود داشته و دارم .

درمورد ازدواج نگران هستم. انتخاب يك شوهر چه شرايطي دارد؟

در مورد ازدواج نگران هستم . انتخاب يك شوهر چه شرايطي دارد؟

اينجانب زني 35هستم . در سال 1363ازدواج كردم و حاصل ازدواجم دو فرزند پسر و دختر است .در سال 1372از همسر و فرزندانم جدا شدم و در سال 1375رسماً طلاق گرفتم و همسرم سرپرستي فرزندان را برعهده گرفت . علت اين جدايي آزار و ضرب و شتم شوهر و مادر شوهرم بود. امّا اكنون شوهر سابقم دوباره از من درخواست كرده است با او و فرزندانم زندگي كنم . خواهشمند است مرا راهنمايي كنيد.

آيا ازدواج مردگان در دنيا نيز سيرو سفر دارند؟ لطفا توضيح بدهيد .

21سال دارم و در ترم سوم رشته مديرت مشغولم , ولي بيشتر اوقات ناراحت و غمگين هستم , به طوري كه اصلا هيچ كس و هيچ چيز را دوست ندارم و احساس مي كنم هيچ كس مرا دوست ندارد. از همه كس و همه چيز فراري ام . مدتي است خيلي گرفته و ناراحتم . حوصله هيچ كاري را ندارم و در داخل كلاس حواسم به درس نيست . ار اين كه بعد از 21سال درخانه پدرم هستم , احساس بدي دارم . با اين كه دو خواهرم 16و 17سالگي ازدواج كرده اند. فكر مي كنم پدرم مرا دوست ندارد. لطفا مرا راهنمايي كنيد.

مدت پنج ماه است ازدواج كرده ام , ولي هنوز عروسي نكرده ام . آيا در دوران عقد حق نزديكي باهمسر را دارم ؟ آيا لذّت هاي ديگر غير از دخول و نزديكي از پشت جايز است ؟

دختر 21ساله دانشجو هستم كه با دانشجوي سني مذهب دوست شده ام و علاقهء فراوان به هم داريم و مي خواهيم با هم ازدواج كنيم . تنها مشكل من سني بودن او است . در اين باره مرا راهنمايي كنيد.

آيا اجراي ازدواج موقت در ايران مناسب است ؟

  1. 2421 از 4632