مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چهار سال است مبتلا به استمنا هستم . آب مني من سبز رنگ و بوي بدي مي دهد. براي ترك اين كار, راه حلي به من نشان دهيد. آيا با اين وصف من قادر به ازدواج هستم ؟

علاقه دارم با يك جانباز ازدواج كنم , چون فكر مي كنم عشق و محبّت را مي توان در كنار يك جانباز به دست آورد. لطفاً مرا راهنمايي ام كنيد.

برادرم به علت فوت پدرم و ازدواج مجدد مادرم , روحيه اش را از دست داده است ؟ چه روشي را براي بهبود روحيه اش توصيه مي كنيد؟

نظر آيات عظام دربارهء عقد موقت دختر بالغ رشيد چيست ؟ آيا اذن پدر يا جدر پدري را شرط مي دانند؟

براي اين كه به تحصيل خيلي , علاقه داشتم , ازدواج نكردم و خواهر كوچك ترم ازدواج كرد.متأسفانه پدرم فقط به خواهري كه ازدواج كرده و به برادر شش ساله ام كه تك پسر است , توجه دارد. من كه دانشجوي دانشگاه آزاد هستم و نياز به كمك مادي دارم , هيچ كمك به من نكرده و از نظر معنوي هم تشويق نمي كند و گاهي حرف هايي مي زند كه مرا از زندگي سير كرده است ! مرا راهنمايي كنيد.

كسي كه مجرد است و شرايط ازدواج برايش فراهم نيست و غريزه جنسي به او فشار مي آوردوظيفه اش چيست ؟

مردي با قصد ازدواج با دختري , به او نگاه كرده و با او هم صحبت شده و بعد متوجه شده است دختر با كره نيست و از ازدواج با او منصرف شده است . آيا نگاه هاي قبلي گناه داشته است ؟ آيا بايد از اوحلاليّت بطلبد و كفّاره دارد؟

كلمهء از چه ماده و صيغه اي است و ماضي آن از فعل صحيح است يا معتل ّ؟

در كشور ايران براي جواناني كه به سن ازدواج رسيده اند و نمي توانند ازدواج كنند چه جوابي وجود دارد, چون من و پدرم هيچ نداريم و بدون هيچ چيز هم نمي تواند ازدواج كرد; به هر حال , اگر گناه كنم به جهنم خواهم رفت ؟

مشكل من مشكل مشترك تمام جوانان است . سال پنجم رشته پزشكي هستم , پدر و مادر ندارم ,با توجه به مشكل مسكن و نگراني از آيندهء شغلي قادر به ازدواج نبوده و كنترل غريزه جنسي برايم مشكل است , خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد; زيرا دين اسلام يك دين كامل است و در همهء زمينه ها قانون دارد.

حكم ازدواج موقت با دختر باكره كه پدر دارد چيست ؟

ضمن بيان مختصري در مورد عشق و علاقه , بگوييد: اگر كسي به يك نفر علاقه مند باشد,چگونه مي تواند او و خانواده اش را براي ازدواج راضي نمايد؟

  1. 2434 از 4632