مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

4- به غير از اين سؤالات من احتياج به يك مشاورة حضوري يا تلفني نيز دارم چون تقريباً 6 ماه است كه ازدواج كردم از نظر اعتقادي با شوهرم هيچ مشكلي ندارم اما واقعاً نمي دانم چگونه با ايشان برخورد كنم لطفاً چند راه كار به من نشان بدهيد واقعاً به يك مشاوره نياز دارم مشاورةخانواده اي واسلامي لطفاً كمكم كنيد.
1- در استفتاءات آمده است, كه وطن شما جايي كه پدر و مادرتان در آن جا متولد شده اند نيست. بلكه جايي است, كه در آن بزرگ شده ايد . و ما از 7 سالگي در ايران آمده و در اينجا بزرگ شده ايم اگر بخواهيم تابعيت ايران داشته باشيم كه فرزندمان در حوزه خراسان ثبت نام كند و علوم و معارف بياموزد تكليف چيست . آيا مي توانيم ؟
2- من از كودكي پدرم را نديده بودم تا 16 سالگي و در آن هنگام پدرم پيدا شد و مادرم از من ناراضي بود اگر با او( پدر) معاشرت كنم , اكنون 16 سال است كه با او رابطه اي ندارم تكليف چيست ؟
1ـ آيا احكام وروابطي كه (اعم از اجتماعي وزناشويي) بين زن وشوهر مترتب است دردوران عقد هم مي باشد ياخير؟
1-چطور با فرزندان خود رفتار كنيم تا در آينده مستقل بار بيايند؟
1ـ لطفا چگونگي رفتار فرزندان را با والدين توضيح دهيد؟
آيا در صورتي كه اعضاي خانواده رفتارهاي خلاف شرع داشته باشند و با ارشاد نيز دست از اعمال خود نكشند، برخورد جديتر لازم است؟
با توجه به اين كه در اسلام بر تر س وتقوا است و تقاوتي بين زن و مرد نيست پس حال چرا ديه زن نصف ديه مرد است و اينكه ايا اين وضعيت با عدالت خداوند منا فات ندارد ؟ لطفا كاملا توضيح فرماييذ ؟
1- اگر مادرانسان نيازمند باشد ميتوان حتي با مخالفت همسر به او كمك كرد ؟
آيا شخصي كه در خانواده غيرمتدين است و بخواهد تقوا پيشه كند، بايد روابط خود را با آنان قطع كند؟
1ـ اگر كسي در محيطي باشد كه آمرانه باشد ولي قلبش پاك است و مي خواهد خوبي كند چه كند؟«ممكن است به والدين بي احترامي شود»
چگونه مي توان راه وروش زندگي سالم را در خانواده پياده كنيم با توجه به تفاوتها و تضادهاي بسياري كه در جامعه و فرهنگ عامه وجود دارد وحتي بعضي ريشه در تربيت خانواده دارد ؟
لطفاًنظر اسلام را در خصوص ازدواج هايكه در سنين پايين انجام شودرا بيان فرماييد و چه پيامدهاي مي تواند بدنبال داشته باشد؟
  1. 2456 از 4632