مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

شما پيرامون آيه شريفه وما كنا معذبين حتي نبعث رسولاً بود ؟
آيا از آيه كريمه و نفخت فيه من روحي استفاده نمي شود كه خداوند روح است ؟ و اينكه انسان در دنيا گرفتار عصيان و آلودگي مي شود آيا موجب نمي شود كه روح خدا تيره گردد ؟
آيه كريمه من شر النفاثات في العقدو من شرحاً اذا حسد مختصري توضيح دهيد ؟
خداوند در سوره يوسف آيه 99 مي فرمايد : « و رفع ابويه علي العرش و خروا له سجدا و قال يا ابت هذا تا ويل رؤياي من قبل ؛ يوسف ( عليه السلام ) پدر و مادر خود را بر كرسي حكومت بالا برد و پدر و مادر و برادران يوسف در پيشگاه وي به سجده افتادند و يوسف به پدر گفت : تعبير آن خوابي كه قبلاً ديده بودم همين است » چون يوسف قبلاً در خواب ديده بود كه خورشيد و ماه و يازده ستاره در برابر او به سجده افتادند ولي از طرفي در تاريخ مي خوانيم كه هنگامي كه امير مؤمنان ( عليه السلام ) عازم صفين بودند گروهي كه در كنار جاده صف كشيده بودند ، طبق رسم و احترامي كه براي سلاطين ساساني قبلاً معمول مي داشتند ، تا چشمانشان به آن حضرت افتاد ، به خاك افتادند ، اميرمؤمنان ( عليه السلام ) تا اين منظره را ديد شديداً ناراحت شد و فرمود : چه معصيت بي لذتي را مرتكب مي شوند ، برويد پي كار خود كه من هم مانند شما مخلوق خدا هستم .
آيا اين حقيقت تاريخ با آيه فوق منافات ندارد ؟
تفسير اين آيه شريفه بود : « و ما تشاؤن الا ان يشاء اللَّه رب العالمين ؛ و شما ( كافران ) راه حق را نمي خواهيد مگر خداي آفريننده ي عالم بخواهد » ؟
{P - سوره تكوير ، آيه 28 . P}
در مورد آيه : « و الذين آمنوا و عملوا الصالحات لند خلنهم في الصالحين » توضيح دهيد ؟
آيا گرايش به اديان ديگر جز اسلام انسان را سعادتمند نخواهد ساخت ؟
خداوند متعال در اين آيه : « الذي خلق الموت و الحيوة ليبلوكم ايكم احسن عملاً » مرگ را مخلوق دانسته است منظور چيست ؟
درباره اين آيه كريمه بود كه مي فرمايد : « انك لن تخرق الارض . . . ؛ تو هرگز زمين را نمي تواني بشكافي » آيا پيشرفتهاي علمي بشر و بمبهاي پرقدرت كه مي توانند حتي كره زمين را كاملاً متلاشي كنند از شكافتن زمين مهمتر نيست ؟
طولاني ترين آيه قرآن كدام است ؟
از اول قرآن تا آيه 20 درباره چند دسته از افراد سخن گفته شده است ؟
يه انذار چيست ؟
  1. 2600 از 4632