مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

ثواب و فضيلت قرائت قرآن را در احاديث و روايات بيان فرماييد.

مراد از آيه 55سوره مائده چيست ؟ توضيح دهيد .

اگر انسان براي ترك اعمال زشت به خدا و قرآن قسم خورده باشد, در حالي كه مرتكب آن اعمال شده باشد, تكليفش چيست ؟

با توجه به حرف الي در كلمه در آية 6سوره مباركه مانه در وضو بايد از سر انگشتان تا آرنج شسته شود. پس چرا ما از آرنج به پائين مي شوريم ؟

مختصرترين تفسير قرآن از نظر جلد و صفحه و بيان مطالب , چه تفسيري است ؟

آيا ذوالقرنين در سورهء كهف , همان كوروش پادشاه هخامنشي است ؟

خداوند متعال غير از انسان , موجودات زياد ديگري خلق كرده است و قرآن دارد كه آسمان ها رابه بازيچه خلق نكرده است . آيا موجودات ديگر و حتّي عوالم مادي يا غير مادي سرانجام چون آدمي به دارالقرار وعالم ديگر مبعوث خواهند شد يا اين خصيصه مربوط به جنّ و انس است ؟

مي دانيم حقايق علمي كه با پيشرفت فوق العادهء علوم تجربي در عصر حاضر كشف شده , قرن هاپيش در قرآن بيان شده است . خواهشمنديم مواردي از آن كشفيات را به صورت جزوه تهيه كرده و ارسال نماييد.

اسمهاي سوره هاي قرآن مانند بقره , نمل , دخان , فيل چه مناسبتي دارد؟

گروه فرقان چه گروهي بود؟ با منافقين چه فرقي داشتند؟ رئيس اين گروه كه بود؟ آيا درست است كه تفسير قرآني نوشته است؟ چرا دكتر شريعتي اين همه از مجلسي بدش ميآيد؟

در محل گنبد سبزه اردستان حسينه اي ساخته شده كه تصميم گرفتيم كتابخانه اي هم در آن مكان تاسيس شود, لذا احتياج مبرم به قرآن و مفاتيح و مقداري كتاب هاي مفيد براي جوانان و نوجوانان داريم لطفا مارا ياري كنيد.

چرا در قرآن و رساله هاي عمليه براي افرادي كه غافل و فراموش كارند مجازات تعيين شده , ولي درمورد كسي كه ندانسته كاري را مي كنند چنين نيست ؟

  1. 2638 از 4632