مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

شهيد كيست و شهادت چيست؟ فرهنگ شهادت چيست؟

امام خميني در نامه اي به گورباچف فرمود: من مي خواستم دري از جهان غيب به روي تو باز كنم. آيا انسات تا در اين جهان است، مي تواند دري از جهان غيب به روي كسي باز كند؟

آيا دستور يك مقام دولتي مثلاً رئيس تاكسيراني يك شهر كه انتصاب او بر خلاف مقرّرات بوده نيز نافذ و لازم الاجرا است؟

حضرت امام خميني(ره) فتوايي دارند مبني بر اين كه تخلف از قوانين جمهوري اسلامي خلاف شرع و حرام است. سؤال اين است كه آيا حكم فوق به امور اجرايي سطح پايي كشور مثلاً آموزش و پرورش، تاكسيراني يك شهر، شهرداري و ... نيز تعلق مي گيرد يا خير؟

اگر بخواهيم دوستان كمتري داشته باشيم چه بايد بكنيم؟

چرا زماني كه انسان در مسير عبادت قرار دارد، به جاي اين كه حالت معنوي او تقويت شود، بيشتر وسواسي مي شود و در وضو و نماز شك او زياد مي شود؟

اختلاف شديد والدين كه سرانجام به شكايت و دادگاه كشيده شد، و ديگر كردن ما فرزندان و مورد ضرب و اهانت قرار دادن و بي اعتنايي و بي توجهي به ما از مشكلاتي است كه در خانواده داريم. همين امور موجب شده كه احساس غريبه بودن نسبت به پدر و مادرم داشته باشم.

مقلد حضرت امام خميني بودم و تا سال 81 باقي برا ايشان بودم، بعد مقلد آيت الله فاضل لنكراني شدم. در مدت بقا اعمالم درست است؟

چگونه مي توان با كسي كه مشكل اعصاب و روان دارد رابطه برقرار كرد؟

مدتي است كه تنش هاي روحي و رواني ما را مي آزاد هر چه مي كوشيم از اين تنش ها رها شويم نمي شود. به نظر شما چه بايد كرد؟

چرا دولت آمريكا از دست ايران عصباني است؟

لطفاً مأخذ و سند دعاي فرج اللهم كن لوليّك ... را بنويسد.

  1. 274 از 4632