مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اگر در اداره فرد مافوق اجازهء استفاده از اموال بيت المال مانند موبايل و ماشين را دهد, كافي است ؟در صورت عدم جواز چگونه بايد جبران كرد؟

تا چه ميزان مي توان به آثار دكتر شريعتي براي استناد رجوع كرد و اصلاً مقبوليت وي تا چه اندازه اي در بين علماي عظام وجود دارد؟

ما دو دانشجوي دانشگاه آزاد هستيم و در يك اطاق مستأجريم و به جهت مشكل مادي كار مي كنيم و درس مي خوانيم , از شما مي خواهيم ما را از اين مشكلات نجات دهيد.

علاقهء زيادي به تحصيل در حوزهء علميه خواهران دارم , به صورتي ديگر به ادامه تحصيل دردبيرستان بي علاقه شدم , ولي هر چه با حوزهء علميه الزهراء مسجد سليمان تماس مي گيرم به من پاسخ نمي دهند. شمالطف كنيد با اين حوزه تماس بگيريد, تا قبل از عيد نوروز از من ثبت نام كنند.

هشت فرسخ شرعي چند كيلومتر است ؟ لطفاً پاسخ سؤالات را حسب فتاواي آيات عظام : بهجت ,فاضل , مقام معظم رهبري , مكارم , شيستاني و صانعي مرقوم نماييد.

در بعضي نوشته ها نقل شده كه شخصي در خواب ديده است : امام 7به او فرمود: اگر فلان مطلب را 20يا 40مرتبه بنويسيد, حاجت روا خواهيد شد! آيا صحيح است ؟

شرايط آمر به معروف و ناهي از منكر چيست ؟

آيا آيات و رواياتي دربارهء ولايت فقيه داريم ؟ اگر داريم , به چند تا اشاره نماييد.

بعضي از كتب تبليغي را كه حاوي مطالب جمع بندي شده و متنوع باشد, معرفي فرماييد.

چرا از زنان پيامبر نبوده است ؟

هر وقت كه به دستشويي مي روم , بعد از بيرون آمدن احساس مي كنم مقداري از ادرار در مخرج مانده , بيرون مي آيد. لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

آيا گوش دادن به ترانه و آوازهايي كه از راديو و يا تلويزيون پخش مي شود, گناه دارد؟

  1. 348 از 4632