مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

در مسائل مربوط به امور مذهبي و عقيدتي , نياز به راهنمايي دارم , چه بايد بكنم ؟

براي موفقيت در زندگي چه بايد كرد؟ و براي نزديك شدن به پروردگار چه كارهايي لازم است؟

براي موفقيت در زندگي چه بايد كرد؟ و براي نزديك شدن به پروردگار چه كارهايي لازم است ؟

در مورد دعا و استجابت آن گفته شده است كه تحقيقات روانشناسي مي گويد باتلقين و القا به نفس , نيروهايي در انسان تحريك مي شود كه مي تواند بر زخم او مرهم بنهد. حتي بعضي از روانپزشكان براي درمان برخي از دردها از داروهاي بي خاصيتي استفاده نموده اند, ولي با القا و تلقين به اين كه اين دارو مفيد است , نتيجه گرفته اند و آيا اين مطلب نمي تواند دستاويزي براي منكران دعا شود كه آن را نوعي تلقين بر نفس بدانند كه در اثراعتقاد و تلقين و تصور و تمركز به خود, نيروهاي دروني آدمي به ياري او شتافته و هر نوع نيرويي را در وراي آدمي نفي كنند؟

فلسفهء فرود آمدن و زيستن بر روي كرهء زمين چه بود؟ اصولاً پاسخ شما به اين شبهه چيست ؟

اصولاً وقتي جامعه به پستي مي گرايد, بركات و رحمات خداوند بر آن هاتنگ تر مي شود. جامعه ءكنوني ما چنين وضعي دارد. جوانان فاسق و پيران رياكار و عالمان بي عمل و ظاهرسازي در تمام رسانه هاي گروهي و عوامل ديگر به چشم مي خورد, كه باعث تأسف است . اين گونه امور در جامعه چگونه قابل توجيه است ؟

چگونه مي توان خواب هاي مطابق با ميل خود را مشاهده نمود؟

طبق روايات با خواب رفتن انسان , روح از بدن جدا مي شود. اين روح به كجا مي رود و خواب ديدن چه رابطه اي با شخص دارد؟ آيا خواب ديدن كافر يا مؤمن فرق دارد؟

معمار و نباكننده خانه كعبه چه كساني بودند. ظاهرا هر چند مرتبه تخريب شده است معماران آن چه كساني بوده اند؟

دختري هستم 23ساله . در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل تحصيل مي كنم . ما از امكانات مالي خوبي برخوردار نبوديم , تصميم نداشتم در دانشگاه آزاد شركت كنم , ولي برادرم قبول كرد هزينهء آن را پرداخت نمايد, ولي اكنور دچار ديسك كمر شده است و ديگر نمي تواند كار كند و به من كمك كند. بالاءخره پدرم باهزارمكافات مقداري پول قرض كرد تا من درسم را بخوانم . وضعيت اقتصادي خانوادهء من خيلي خراب است . از پدر ومادرم خجالت مي كشم . شما را قسم مي دهم به خاطر حضرت فاطمه 3كمكم كنيد.

حديثي را بدين مضمون شنيده ام : . اين حديث منسوب به پيامبر است . آيا

بنده درروستاي مرزبان از توابع شهرستان سنقركليايي در استان كرمانشاه زندگي مي كنم . اين روستاحدود 350تا 400نفر جمعيت دارد, ولي در ايام محرم و رمضان و اعياد و وفيات از روحاني و مبلغ ديني محروم هستيم . لطفاً در اين مورد اقدامي بنماييد.

  1. 349 از 4632