مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيا مي توانيد وامي به مبلغ شش صد هزار تومان برايم تهيه كنيد؟

با علاقهء زياد به مداحي , در حضور جمع مضطرب مي شوم . تقاضاي راهنمايي دارم .

شاغل در منطقه آذر شهر هستم . به جهت مشكلات مادي كه دارم , خواهشمندم مرا ياري فرماييد.

علاقه به تحصيل علوم حوزوي دارم. خواهشمندم مرا در اين خصوص راهنمايي نماييد؟

با توجه به اين كه براي هر فردي رزق و روزي مقدر شده است، آيا ميتوان در جايي كه استخدام ميشويم، به دفاع از حقوق ماهيانه خود بپردازيم يا اين كه هر چقدر براي ما تعيين نمودند، آن را از جانب پروردگار بدانيم و راضي باشيم؟

بنده مهندس هستم و در يكي از پروژههاي جنوب كشور مشغول به كار هستم و منزل من در تهران است. بنده و ساير مهندسان با هواپيمابه محل كار اعزام ميشويم. هزينه خريد بليط را شركت پرداخت مينمايد و چون بنده جانباز هستم، با ارائه كارت جانباري پول بليط بنده نيم بها ميباشد. شركت با ارائه كارت جانبازي اينجانب، بليط را نيم بها خريداري مينمايد و ميگويد اگر شرعاً اشكال نداشته باشم، نيم ديگر بهاي بليط را به اينجانب پرداخت مينمايد. با توجه به اين كه براي سائر مهندسين بليط را تمام بها خريداري مينمايد، لطفاً بفرماييد من ميتوانم شرعاً نيم ديگر پول بليط را از شركت دريافت دارم؟

راه درست درس خواندن و وارد شدن به دانشگاه چيست؟

اينجانب بسيار علاقهمند هستم با برخي مجلات تخصصي خارجي مكاتبه نمايم و برخي از آنها را كه اشتراك رايگان دارند، دريافت نمايم. لذا خواهشمندم فهرست و نشاني پستي مجلات اشتراك آزاد را كه در كشورهاي اروپايي منتشر ميشود، برايم ارسال نماييد.

محصل سال آخر رشتهء درودگري هستم و چيزي به امتحانات پايان ترمم نمانده است . با اين وجودهرگاه به خواندن درس مشغول مي شوم به ياد خاطراتم با دوست دخترم مي افتم . لطفاً بگوييد با اين احساسات چه كار كنم ؟ آيا در اين زمان داشتن دوست ختر لازم است ؟

همواره سعي مي كنم . در مشكلات به دوستانم كمك كنم . آيا بري اثبات علاقهء خود به دوستان مي توانم براي آنان هديه بخرم من توقع نداريم آنان در عوض چيزي به من هديه كنند.

جواني 23ساله هستم و امسال در دبيري برق دانشگاه شهيد رجايي قبول شده ام . به خاطر رفتارنامناسب پدر و مادرم در خانواده , من يك فرد گوشهء گير و كم حرف و كم حوصله و خجالتي بار آمده ام . چون درآينده بايد به عنوان معلّم در دبيرستان تدريس كنم , از شما خواهانم كه مرا راهنمايي نماييد تا نگراني و اضطراب وحالت انزوا در اينجانب برطرف شود و با شهامت صحبت نمايم .

من مقلد آقاي خامنه اي هستم ,اما رساله ايشان در شهر ما وجود نداردو شايد اصلا در ايران وجود نداشه باشد. به چه طريقي مي توانم درباره مسائل ديني اطلاع كسب كنم ؟

  1. 350 از 4632