مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

اگر ممكن است در اطلاعيه تان ننويسيد ,زيرا سؤال هاي ما راز نيستند.

دكتر شريعتي آيا شهيد است يا مرحوم , به دست چه كساني كشته شد؟ اكنون خانواده اش كجايند وچه مي كنند؟

چرا يكي در خانواده اي متولد مي شود كه از تربيت خوب و عالي برخوردار مي شود يا يكي در قرن بيستم متولد مي شود و در دامن تربيت كنندگاني كم فرهنگي , ولي يكي در دامن پيامبر و داراي آن فرهنگ متعالي متولد مي شود؟ چرا قابيل فرزند بدي شد و هابيل فرزند خوبي ؟

نقش محيط و افراد در هدايت و گمراهي و رابطه اين دو با آزادي انسان چيست ؟

محصل دبيرستان هستم . بر اثر وضع مالي بد پدرم كه داراي نه سر عائله و پير مرد از كار افتاده است , قادر به ادامه تحصيل نيستم , كارهم پيدا نمي كنم . لذا تقاضاي كمك دارم .

منظور از دعاي چيست و چه گناهي است ؟

پدرم به اعتياد رو آورده است . برادرم افزون بر آن به مشروبات الكلي و به مقدسات بد مي گويند و بااين وجود متعصبند و ظاهر سازي مي كنند, اين ها مرا رنج مي دهد, لطفاً راهنمائيم كنيد.

آيا به نظر شما مسائل روز, مانند دخالت روحانيون در سياست , پذيرش مسئوليت و عملكرد آنها,ابطال آراء و رد صلاحيت ها به جرم گرايش به فلان حزب , توقيف روزنامه ها... مي تواند در باورهاي ديني جوانان اثرمنفي بگذارد؟

چرا با وجود نهادهاي ديني ( حوزه هاي , ارشاد, امور تربيتي ...) با هم جوانان روربرو از دين گريزان مي شوند. آيا شيوه تبليغي اين نهادها ايراد دارد. مثلاً شيوه هاي ايراد دارد. مثلاً شيوه هاي تبليغي خشك و سستي است و مبتني بر اصول روان شناسي و علمي نيست ...؟

دچار غم و اندوه شده ام , بسياري از اوقات تنها هستم و اين تنهايي برايم غير قابل تحمل مي شود لطفاً بگوييد كه چه بايد بكنم ؟

نحوه ارتباط ارواج با اهل دنيا چگونه است؟

اين جانب از مقام رهبري تقليد مي كنم رساله فارسي ندارند آيا مي توانم از ديگري تقليد كنم ؟

  1. 354 از 4632