مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

مدتها است خدا را فراموش كرده و با ائمه قهرم. هر چند خواستهام، ندادهاند. چكار كنم تا دعايم مستجاب شود؟

وقتي كه نماز ميخوانم نميتوانم حواسم را جمع كنم. چكار كنم؟

وقتي كه بچه بودم، با پسرهاي فاميل بازي ميكرديم. آيا گناه محسوب ميشود؟

مدت دو سال با يك پسر شدم. امسال آگاه شدم و بلافاصله با او قطع رابطه كردم. سخت پشيمانم. آيا گناه آن دو سال پاك ميشود؟

فكر نميكنيد دستگيري بيش از پنجاه نفر از آزادانديشان و تعطيلي بيش از سي نشريه و اين گونه بگير و ببندها باعث بحران و اغتشاش شود؟

سران نظامي امريكا و روسيه در اجلاسيه اخير خود تصميم به تحريم نظامي و اقتصادي گروه طالبان در افغانستان گرفتند. آيا امكان پيوستن جمهوري اسلامي به امريكا و روسيه در اجراي اين تحريم وجود دارد؟

رهبر انقلاب در اجتماع مردم اراك در تقبيح سياست دولت امريكا آن را سياست و دموكراسي افسانهاي لقب داد. چنين انتقاد تندي از ايالات متحده نشان از چه نوع موضعگيري هايي ميباشد؟

آقاي خاتمي در جمع دانشجويان دانشگاه شهيد مدرّس به طور صريح بيان داشت كه صلاحيت اجراي قانون اساسي را ندارد. چه كسي يا چه گروهي مانع كار ايشان شده است؟ آيا جناح محافظه كار در اين مورد دخيل است؟

علت استعفاي آقاي مهاجراني از وزارت ارشاد فشار جناح راست (محافظه كاران) وبده است، چرا كه به نظر جناح راست اوضاع فرهنگي دچار بحران است چه ميدانيد؟

معلمي هستم 35ساله , از لحاظ ظاهر فردي عادي هستم و از لحاظ مذهبي فردي معتقد.هميشه ترس از خدا بر وجود من مستولي بوده است . از سن هيجده سالگي كه خواستگارها به سراغ مي آمدند,فوراً وصلت به هم مي خورد. چند سال پيش شخصي به من گفتك بخت تو را بسته اند. خواهش مي كنم مراراهنمايي كنيد. آيا بخت بستن حقيقت دارد؟ اگر دارد چه بايد كرد؟

آيا مبارزات ميرزاكوچك خان جنگلي واقعاً مردمي بود؟ عاقبت او چه شد؟

جوانان براي مبارزه با تهاجم فرهنگي چه بايد بكنند؟

  1. 361 از 4632