مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چه نوع فالي صحت دارد؟

آيا نگفتن فقر يا مريضي به مردم از گنجهاي بهشت است؟

زندگي نامهء شهيد مفتح را شرح دهيد.

علاقهء زيادي به خواندن كتاب هاي مذهبي راجع به زندگي نامهء امامان و فلسفهء آفرينش و اين كه چگونه بايد زندگي كنيم , دارم . آيا مي توانيد در اين زمينه ها كتاب برايم پست كنيد؟

دسترسي به دانش افرادي كه داراي سمت استادي در يك علم هستند از چند راه امكان پذير است ؟آيا براي دسترسي به علم يك استاد در هر رشته اي حتماً بايد به دانشگاه برويم ; يعني در كنكور قبول شويم يا به حوزه علميه بياييم و چند سال درس بخوانيم ؟ آيا خارج از برنامه هاي درسي اين اساتيد, راهي براي ارتباط با آن هاو پرسش وجود دارد؟

فرزندم در محيطهاي آزاد و نسبت به مذهب كم تفاوت رفت و آمد ميكند. چگونه او را تربيت كنم و حال آن كه ميدانم تربيت اجباري نه تنها تأثير ندارد، بلكه به عكس موجب روگرداني فرزند ميشود.

آيا ماهواره آزاد است؟ اگر نيست، چرا آنتنهاي آن در تهران و ديگر شهرها وجود دارد؟ چرا دولت آنها را جمع آوري نميكند؟

آيا حزب اللّه لبنان در ايران نماينده و راديو و تلويزيون دارند؟ اگر دارد، لطفاً آدرس آن را ارسال فرماييد.

آيا احتمال حمله امريكا به ايران وجود دارد؟ لطفاً توضيح دهيد.

در مورد انتخابي يا انتصابي بودن ولايت يفرماييد اوّلاً: دلايل عقلي و نقلي طرفداران آن دو ديدگاه چيست؟ ثانياً: محاسن و معايت آن ها را بيان كنيد. ثالثاً: در مرحله فعليت و تحقق چه تفاوتي بين انتخابي يا انتصابي بودن وجود دارد؟ رابعاً ، مبارزه امام خميني با طاغوت و اعمال ولايت و امر كردن مردم به اين مبارزه آيا از ديدگاه انتخاب نادرست و شتاب نبوده است؟

علاقه مند به تحصيل دروس حوزهء علميه هستم . آيا مي توانم به شكل غير حضوري و با استفاده ازنوار به اين هدف برسيم ؟

مشكلات ديگري دارم . اميدوارم با ارايهء راهكار از گرفتاري نجاتم دهيد:

1 بينايي ام ضعيف شده و نياز شديد به عينك دارم . به خاطر فقر مالي نمي توانم هر سال براي معاينه و درمان پيش چشم پزشك بروم .

2 پول براي گرفتن معافيت ندارم .

3 به خاطر بالا بودن سنّ نمي توان بعضي از درس هاي عقب ماندهء دوران بيماري را جبران كنم و ديپلم فنّي رابگيرم . مستدعي است راهنماييم كنيد.

  1. 377 از 4632