مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

دليل اين كه بيشتر مردم ايران نفرين ميكنند كه صدّام و غير او كه ظلم ميكنند نابود شوند، ولياصلاً اجابت نميشود، بلكه آنان روز به روز قدرتمند ميشوند چيست؟!

تكليف معلمي كه جهت تأديب شاگردان , از سيلي يا چوب استفاده كرده چيست ؟

چرا بايد در ميان انسان ها افرادي كه ، لال ، كور و يا با ديگر نقيصه هاي جسماني و عقلاني متولّد مي شوند؟! عدّه اي معتقدند كه پدران و مادران در ايجاد اين معلوليت ها مقصرند. لطفاً توضيح دهيد.

چرا در جامعه به مردم خوبي مي كني، اما در مقابل بدي مي بيني؟!

اينجانب محمد رضا فولادي دانشجوي ترم هفتم رشتهء فلسفه در دانشگاه آزاد ميمه مي باشم , ولي علاقمندي اينجانب به رشتهء حقوق جزا و جرم شناسي به حدي است كه مي خواهم ادامه تحصيل را در رشتهء حقوق جزا بدهم . از طرفي شنيده ام كساني كه ليسانس حقوق يا رشته هاي مرتبط با آن مثل فقه و حقوق را ندارند, نمي توانندوارد مشاغل قضايي بشوند. آيا اين امر صحيح است ؟ اگر صحيح باشد, آيا امكان ادامهء تحصيل و تحقيق در رشته ءحقوق جزا برايم وجود دارد؟

به خاطر كمبود محبت و احساس خلأ مطالب دروغي به دوستم گفتهام. اينك چگونه بگويمحرفها دروغ است؟!

طلسم چيست؟

براي از بين بردن اضطراب، استرس و اشتغال خاطر درمورد مسائل و امور روزمره چه بايد كرد؟

دليل اين كه اكثر والدين جوانان خود را درك و باور نميكنند و به آنها مسئوليت هايي واگذار نميكنند چيست؟

اينجانب دانش آموز سال دوم دبيرستان هستم . به خاطر علاقه اي كه داشتم براي ادامهء تحصيل رشته ءعلوم تجربي را انتخاب كردم , ولي وقتي به مدرسه آمدم نمي دانم چرا ديگر آن علاقه را ندارم و احساس مي كنم به اين رشته علاقه مند نيستم و در كنار اين قضيه از هنگام آمدن به دبيرستان تلاشم بسيار كم شده و حال آن كه در مقطع راهنمايي با معدل بالايي قبول شده ام . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

پسري شانزده ساله هستم . با وجود مشكلات فراواني كه در زندگي با آن روبرو شدم , اما در خواندن درس و پيشرفت علمي موفق بودم . مدتي است به دختر كه از من يك سال كوچك تر است , علاقه مند شده ام , ولي ناگهان از من فاصله گرفت . اين حادثه سبب شد كه اعصابم خورد شود و به تنگي نفس نيز دچار شده ام . لطفاًراهنمايي ام كنيد؟

انساني كه فوت ميكند، روحش از زندگان و خويشان خود آگاهي دارد؟

  1. 379 از 4632