مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

مخارج خانوادهء ما بيش تر از درآمدمان است , لذا مستحق هر نوع كمك و مساعدت شمامي باشيم . لطفاً اقدام فرماييد.

طرماح بن عدي كيست ؟

دوست دارم طلبه شوم , اگر فرم مخصوصي وجود دارد لطفاً ارسال فرماييد.

مي گويند: نبايد مقابل نمازگزار عكس باشد و نماز خواندن مقابل عكس امام خميني (ره )باطل است . آيا اين حرف صحيح است ؟

مايل هستم متن عربي صلح حديبيّة, همراه با ترجمهء آن را برايم ارسال نماييد.

براي اين كه در دانشگاه قبول شوم , نذر كردم نمازهاي قضا را مرتباً بعد از هر نماز واجب , به جا آورم . خوشبختانه در دانشگاه قبول شدم , ولي چون متوجه شدم چه قبول مي شدم , چه نمي شدم , بايدنمازهاي قضا را انجام مي دادم ; بنابراين به پندار اين كه نذرم قبول نبوده , آن را ترك كردم . آيا بايد كفّاره بدهم ؟

دبير رياضي هستم و علي رغم اين كه به تدريس علاقه دارم , ولي دانش آموزان خوب درس نمي خوانند. آيا مانند بعضي از دبيران متوسل به تنبيه و زور بشوم يا اين كه وظيفه ام را انجام دهم و در مورددرس نخواندن آنان حساسيت به خرج ندهم ؟

هيچ وقت از ظاهر خود راضي نبوده ام . از صورت و قيافه و لباسم بدم مي آيد و فكر مي كنم همه مرا زير نظر دارند و به قيافهء من مي خندند! در جايي كه غريبه ها هستند, نمي توانم صحبت كنم و احساس مي كنم صدايم تغيير مي كند.

مشكلات روحي من از دوران راهنمايي شروع شد, سالي كه پدرم فوت كرد. تا قبل از آن دررتبهء اوّل مدرسه بودم , ولي كم كم انگيزهء خود را از دست دادم و حواسم هميشه پرت بود و بالاخره افت تحصيلي پيدا كردم ; اينك در دانشگاه آزاد اميديه مشغول تحصيلم , ولي با همان مشكلات , لطفاً مرا راهنمايي فرمايند.

اين كه در احاديث آمده : يا مي تواند دليل ردّ خوش بيني و شاد زيستن , باشد؟

اگر زن بدون اجازهء شوهر به همراه زنِ برادرش نزد زني برود كه بنابر ادعايش دروجودش تجلّي كرده و به زبان او حرف مي زند و طي مراسمي خاص به زبان سيدي ديگر حرف را ادا مي نمايد,مجازاتش تا چه حدّ است ؟

من در استفادهء ليوان ديگران وسواس دارم . لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

  1. 398 از 4632