مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا در جامعه ما قانون (احكام اسلامي) اجرا نمي شود به عنوان مثال در بسياري از كشورهاي اسلامي اگر شخصي دزدي كند،دست او را قطع مي كنند، ولي در كشور ما با وجود اين كه يك كشور اسلامي است چنين حكمي را نشنيده ام. مقصر كيست؟

آيا علماي اسلام كتابي در مورد سينما و دينداري و يا فيلمسازي و دين و هر كتابي كه از منظر دين به سينما نگريسته، نوشته اند؟

امام(ره) گورباچف را به اسلام دعوت كرد. آيا اين دعوت با آزادي در دين منافات ندارد، ايدئولوژي حاكم بر شوروي سابق چگونه بود؟

با توجه به اين كه شنيدن و ديدن نوارها و سي دي هاي مبتذل از نظر اسلام حرام است، برخي اسلام را مخالف شادي و خوشحالي مي دانند. اين تصور تا چه حدّ قابل پاسخگويي است؟

چرا در قرآن كريم تكامل تدريجي مطرح نشده است؟ نظر اسلام در خصوص نظريه تكامل داروين چيست؟

نظر اسلام در خصوص روابط دختر و پسر چيست و چه ايرادي دارد انسان دوستي از جنس مخالف داشته باشد؟

هر ديني ادعا مي كند برتر است. چگونه مي توان اثبات كرد اسلام دين برتر است؟

از نظر اسلام براي احراز مشاغل اجتماعي، سيد و يا روحاني بودن شرط است؟

در وسائل، ج 14، ص 77 علي بن جعفر گويد: از امام كاظم(ع) پرسيدم: چگونه است كه مردي شرمگاه (آلت تناسلي) زنش را ببوسد؟ فرمود: مانعي ندارد. اين مطلب چقدر صحيح است؟ آيا موجب مفسده يا كفاره اي نمي شود؟ در اين صورت عمل جنسي منحرفان غربي كه به ساك زدن( مكيدن) معروف است، مورد تأييد اسلام بوده است؟ آيا به راستي اين گونه است؟نيت تا چه حد در ثواب و عقاب مؤثر است؟ آيا اگر بعد از نيت عمل خوب يا بد انجام نشود، به نيت تنها ثواب و عقاب داده ميشود؟كاغذهاي نوشته شدهي آيات قرآن و اسلامي مبارك خدا، پيامبر و ائمه (ع) را بايد چه كار كرد؟

نام چند تن از پيامبران الهي در قرآن آمده و چند سوره از قرآن به نام ايشان است؟ نام پيامبر گرامي اسلام چند بار در قرآن آمده است؟

  1. 816 از 4632