مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

آيت اله بهجت اگر شخصيت واقعي كسي را به او بگويد و وي بدين خاطر از خدا و راز و نيازبا او رو برگرداند, گناهش بر گردن خودش است يا به گردن آيت اله بهجت ؟

در هنگام فاتحه خواندن حتماً بايد دعاي اللّهم اغفر للمؤمنين و المؤمنات و المسلمين و المسلمات را بگويند و بعد سوره حمد و توحيد را بخوانندّ آيا در غير اين صورت فاتحه خواندن درست نيست؟

كتابي كه والاترين و نيكوترين اشعار ناب توحيدي و ديني و زيباترين و جذابترين اشعار ادب فارسي را گلچين نموده باشد، معرفي نماييد.

در صورت امكان يك كتاب معتبر يا چند كتاب را كه تقريباً به بسياري از سؤالات ديني، مذهبي، كلامي، عرفاني و تاريخي پاسخ داده است برايم معرفي نماييد.

فايده حشرات موذي مانند مگس و حيوانات غول پيكر مانند فيل و زرافه و گياهان بي ميوه از نظر اسلام و قران چيست؟

چرا مسلمانان اهل سنّت هنگام نماز دستهاي خود را به سينه ميگذارند؟ آيا اشكالي دارد كه بعد از خواندن حمد امام جماعت الحمدللَّه گفت/ علّت خاص وضو گرفتن برادران اهل سنّت چيست؟ مگر همه ما مسلمان نيستيم، چرا در وضو گرفتن فرق است؟

معيار و مناط حلال و حرامهاي ابدي و توقيتي اسلام چيست؟ لطفاً چند معيار را نام ببريد.

با توجه به حرمت لهو و لعب در اسلام، توجيه احاديث سهله بودن شريعت اسلام چگونه است؟

بهترين مهريهاي كه يك دختر مسلمان در اين زمان ميتواند بطلبد چيست؟

چرا حق حضانت فرزند پس از جدايي زوجين به مرد داده ميشود و فقط مادر تا سن هفت سالگي ميتواند از فرزندش نگهداري كند، حتي اگر استطاعت تأمين مخارج فرزندش را داشته باشد؟ آيا اين قانون موجب ظلم به مادر نميباشد؟ آيا اين قانون امتياز براي دشمنان اسلام نيست كه از آن بر ضد اسلام استفاده كنند؟

آيا وجود رهبر در جوامع غير الهي تأثيرش بر مردم آنگونه ميباشد كه بر مردم مسلمان تأثير دارد؟ توضيح دهيد.

چرا بايد رهبر داشته باشيم و چه فرقي ميان رهبر ديني و غير ديني است؟

  1. 823 از 4632