مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

چرا مسئولان اجازه ميدهند مباحث تخصصي درباره دين و احكام در دست عوام افتاده و باعث خلجان فكر شود؟

براي آشنايي با فرقههاي اسلامي كتابهايي را كه بدون حب و بغض باشند، معرفي نماييد.

چرا مسلمانان، مسيحي را نجس ميدانند؟

نظر اسلام درباره قوم يهود چيست؟

در حال حاضر در جامعه اسلامي استاد عران (پير عرفان) كيست؟

آيا از نظر اسلام خانمها ميتوانند به خواستگاري بروند؟

متأسفانه در مدت 20 سال اخير در مورد اعدام قاچاقچيان دو نوع برخورد مشاهده ميشود، يك زمان تعدادي را ب خاطر مقداري مواد مخدر اعدام ميكردند، ولي الان مواد مخدر بيشتري را از افراد ميگيرند، ولي اعدام نميكنند. اگر ان حكم اسلامي و قانون بود پس چرا حالا اجرا نميشود و اگر نبود پس چرا آنان را اعدام كردند و بچه هايشان را يتيم و بي سرپرست كردند؟

با وجود اختلاف عميق ميان فلسفه و عرفان در جهان اسلام قرآن كريم كدام را بر ديگري ترجيح ميدهد؟

مفهوم استبداد ديني را از منظر آيات و روايات و شواهد تاريخي توضيح دهيد.

اينجانب داوطلب آزمون سراسري حوزههاي علميه ميباشم. در صورت قبولي و اتمام سطح (يك) حوزه، چگونه ميتوان تحت پوشش سازمان تبليغات اسلامي درآيم؟ به طور كلي بعد از سطح يك چه مشاغلي را يك روحاني ميتواند عهده دار شود؟

مكالمه تلفني و يا حضوري با دختر و ابراز علاقه به وي از نظر اسلام چگونه است؟ تمامي مشكلاتي را كه ممكن است در اين رابطه وجود داشته باشد، توضيح دهيد.

بنده معتقدم كه دزدي نكردن، شراب نخوردن و مال مردم نخوردن خوب و اساس دين است، ولي در ساير موارد هيچ عقيده خاصي ندارم و انجام آن را در شرايط خود بلامانع ميدانم، مثلا نزديكي با دختر هنگام نياز كه ممكن است ما را از افتادن به منجلال فساد جلوگيري كند و هر دو طرف موافقت كرده باشند.

  1. 832 از 4632