مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23523 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:3

در مورد آينده زندگي با همسرم ترس دارم، خواهشمندم در اين موردراهنمايي ام كنيد.
وضوع عشق واقعي؟! كاش مي دانستيم مقصود شما كدام عشق است؟ آيا مقصود شب هاي داغ ايام جواني است؟ چهره اي را ديدن و به او دل باختن و...؟ اگر مقصود چنين عشقي است بايد با قاطعيت بگوييم كه اين عشق نيست؛ بلكه دام هوس است. اگر مجال بود ده ها نامه به شما عرضه مي كرديم كه زندگي ها را با عشق هاي آتشين آغاز كرده اند؛ ولي به زودي شعله آن خاموش شده و هر دو در طلب گمشده خويش حيران اند. عشق را بايد در زندگي به وجود آوريد؛ با رفتار پسنديده سخن سنجيده فداكاري مهرورزي و... زندگي ساخته شده را تحويل كسي نمي دهند شما هستيد كه اكنون با هر سخن و حركت آجرهاي زندگي را روي هم مي چينيد. به نظر مي رسد شما پيش از آن كه نگاه به آينده داشته باشيد به گذشته ها مي انديشيد و اين خسارت بار است. با ديد مثبت به زندگي نگاه كنيد و از هر كاهي براي خود كوهي نسازيد. اگر دائماً در هراس از آينده باشيد و افكار منفي را در خود تقويت كنيد مطمئن باشيد كه همان گونه نيز نتيجه خواهيد گرفت. بنابراين با ديدگاهي مثبت و اميدوار و متكي به خداوند به آينده بنگريد و به فكر ساختن زندگي خود باشيد. حرف هاي اين و آن را بشنويد؛ ولي از آن رد شويد و به آن اهميت ندهيد. درباره آنچه قبل از عقد دائم انجام شده چون با توافق طرفين و خانواده شما بوده (يعني به آن راضي بوده اند) اشكال شرعي نداشته است. از اين رو خودرا نگران نكنيد. در مورد محل سكونت نيز اگر شما با شرح صدر و تحمل مشكلات آن را بپذيريد و مدتي تحمل كنيد ان شأ الله زمينه زندگي مستقل نيز براي شما فراهم خواهد شد. زندگي در كنار ديگران گرچه در فرهنگ فعلي ما داراي مشكلاتي است ولي مزاياي بسياري نيز دارد كه از جمله آنها آموختن تجربه هاي ديگران است. چه بسيار زندگي هاي خوبي كه در شرايطي بسيار سخت شكل گرفته و نتايج خوبي نيز از آن حصال شده است. اميدواريم پس از اين نامه ديگر اين گونه جملات تلقيني «زندگي قصه تلخي...» را تبديل به جملات مثبت كنيد: «زندگي جرياني شيرين و مبارزه اي براي كمال است». ضمناً توصيه مي كنيم كتاب هاي زير را مطالعه كنيد: 1- آيين همسرداري ابراهيم اميني 2- قدرت فكرريچارد مورفي 3- راز شاد زيستن در زندگي ريچارد مورفي

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.