مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:23529 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:1

بنده به مشكلات عديده اي مانند ضعف اراده، بي نظمي، خواب آلودگي و خستگي زودرس دچارم، لطفا راهنمايي فرماييد.
انشجوي عزيز، قبل از هر چيز موفقيت شما را در ميان هزاران داوطلب و قبولي در رشته مهندسي شيمي تبريك عرض مي نماييم اين پيروزي حاكي از تلاش، پشتكار، توانمندي و لياقت شماست. اما مشكلاتي كه مطرح كرده ايد در عين حال كه جنبه هاي مختلفي از آن را بيان فرموده ايد ولي خيلي كلي و مبهم بيان شده است به زمان وقوع آن اشاره نكرده ايد اين كه تاكنون چه اقداماتي براي رفع آن انجام داده ايد و علل احتمالي آن چيزي گفته ايد قطعاً بيان اين جنبه ها، مشكل شما را شفاف تر و ما را در پاسخ گويي كمك مي كند البته ما هنوز يقين نداريم كه شما مشكلي جدي داشته باشيد آن چه بيان فرموده ايد، اگر موقتي باشد و هنوز زمان زيادي از آن نگذرد، بيماري نيست ؛زيرا بسياري از افراد اين حالات را در زندگي روزمره خود تجربه مي كنند و با كمي استراحت، تفريح و برنامه ريزي مناسب، مشكل برطرف مي شود. اما اگر اين حالاتي كه بيان فرموده ايد حداقل شش ماه ادامه داشته باشد، مي تواند نشانه افسردگي باشد ؛ اما جاي نگراني نيست، زيرا گر چه اين بيماري از شيوع بالايي برخوردار است، ولي خوشبختانه، هم به درمان دارويي و هم به روان درماني پاسخ مي دهد و فرد مي تواند بعد از يك دوره درمان به وضعيت عادي خودش برگردد و همه فعاليت هاي روزمره خود را بدون هيچ مشكلي انجام دهد. به كارگيري راهكارهاي زير مي تواند كمك زيادي به شما بكند سعي كنيد به صورت جدي به اين نكات عمل نماييد: 1- از ورود افكار منفي به فضاي ذهنتان جلوگيري كنيد. 2- هر وقت فكر منفي به ذهنتان خطور كرد، به جنبه هاي مثبت زندگي خود بينديشيد. 3- سعي كنيد ويژگي هاي مثبتي را كه در خودتان مي بينيد روي يك برگه يادداشت كنيد و هر روز آن را مرور نماييد و اگر چيز ديگري هم به يادتان آمد، به آن اضافه كنيد. 4- از ماندن در مكان هاي خلوت و تنهايي اجتناب كنيد. 5- سعي كنيد حتي براي مطالعه در كتابخانه كه افراد ديگري هم حضور دارند مطالعه كنيد. 6- در مجالس جشن و عروسي و هم چنين مجالس شادي (بدون گناه) بيش تر شركت كنيد. 7- با افراد با نشاط و مثبت ارتباط برقرار كنيد. 8- هر روز نيم ساعت ورزش كنيد (هر ورزشي كه مورد علاقه شماست). 9- هنگام كه احساس كسالت مي كنيد، دوش آب ولرم بگيريد يا در صورت امكان به استخر رفته، شنا كنيد. 10- پس از 45 دقيقه مطالعه حداقل ده دقيقه استراحت كنيد. 11- به جاي چهار ساعت مطالعه مداوم سعي كنيد در چهار نوبت مطالعه كنيد تا بين آن ها فاصله باشد. 12- در ايام تحصيل به ويژه زمان امتحانات از غذاهاي مقوي و شيرين (خرما، كشمش، عسل و...) استفاده كنيد. 13- بدون صرف صبحانه، سركلاس نرويدو 14- برنامه خواب خود را تنظيم كنيد و چرخه خواب تان را به هم نزنيد. 15- قبل از خواب حدود بيست دقيقه قدم بزنيد. 16- هنگام خوابيدن همه عوامل مزاحم (صوتي، روشنايي و...) را برطرف كنيد. 17- هر شب قبل از خواب، حتماً وضو بگيريد و حدود پنج دقيقه يك صفحه قرآن را با معنا مطالعه كنيد. 18- هنگام خواب اگر فكر مزاحمي به سراغتان آمد، با تمركز بر معناي آياتي كه خوانده ايد با آن فكر مزاحم مقابله كنيد. 19- روزها كمتر استراحت كنيد، تا شب راحت تر بخوابيد. 20- قهوه، چاي و نسكافه نخوريد. حدود يك ماه دقيقاً به دستورالعمل فوق عمل نماييد و بعد از آن، وضعيت خودتان را براي ما گزارش دهيد، تا اقدامات مقتضي جهت درمان شما به كار گرفنه شود مطمئن باشيد كه وضعيت شما بهتر خواهد شد.

مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.