مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

  کد مطلب:24794 شنبه 1 فروردين 1394 آمار بازدید:1

توضيحي درباره معناي سلامهاي نماز ذكر نموده، بفرماييد كه فقره اول سلام را پيامبر اسلام (ص) چگونه ميفرمود؟

شكل نماز خواندن به همان نحوهاي است كه پيامبر (ص) نماز خوانده و از ايشان نقل شده است: صلّوا كما رأيتموني أصلّي؛(1) همان طور كه نماز ميخوانم، شما هم بخوانيد. طريقه خواندن نماز به طور متفق بين شيعه و سني گذشته از برخي از جزئيات به همين طريقي است كه فعلاً مسلمانان نماز ميخوانند كه همانند نماز خواندن پيامبر اكرم (ص) است. روايات شيعه و سني نيز شكل نماز را به نحوهاي كه خوانده ميشود، بيان كرده است.(2) بنابراين پيامبر (ص) نيز به همين شكل نماز ميخواند و مانند ما السلام عليك ايها النبي و رحمة و بركاته يا أشهد أن محمداً عبده و رسوله يا در اذان اشهد ان محمداً رسول الله ميگفته است.پينوشتها:

قدس سره - بحارالانوار، ج رضي الله عنهعليهماالسلام، ص صلي الله وعليه وآلهعليهالسلامرضي الله عنه.

رضي الله عنه - وسائل الشيعه، ج رحمهم الله، باب عليهاالسلام از ابواب تشهد و باب اول از ابواب افعال صلوة، روايت قدس سرهقدس سره.مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.