کد مطلب:23 پنج شنبه 22 آذر 1397 آمار بازدید:70

مرورگر تور
مرورگر
دانلود   
شبکه Tor یکی از راه حل های متعارف قابل دسترس برای عبور از مسدود سازی سایت ها می باشد که کاربران از آن در کامپیوترهای شخصی زیاد استفاده می کنند اما در گوشی ها یک مقدار پیچیدگی خاصی داشت چون باید از برنامه Orbot که توسط توسعه دهندگان Tor که بیش از 8 سال هست ارائه شده استفاده کنید ، البته در کنار مرورگر Orfox.

اما این پیچیدگی استفاده از شبکه Tor در حال حاضر برطرف شده زیرا مرورگر Tor Browser در دسترس دانلود قرار گرفته است گرچه فعلا در مرحله نسخه بتا alpha می باشد.

لازم به ذکر است ؛ Tor که مخفف The Onion Router می باشد از یک شبکه رمزگذاری شده سراسری جهانی تشکیل شده که برای محافظت از حریم خصوصی در وب عمل می کند و کمک می کند تا به سایت ها و سرویس های مسدود شده دسترسی داشت.

همانطور که اشاره شد مرورگر Tor Browser هنوز در مرحله آزمایشی است لذا ممکن است مشکلاتی داشته و برخی از ویژگی های آن ناقص باشد.

شما هنوز برای دسترسی به شبکه Tor به نصب برنامه Orbot نیاز دارید اما بعدا این قابلیت در خود مرورگر اضافه می شود و دیگر نیازی به آن نخواهد بود ، به گفته مدیران شبکه قرار است از سال 2019 نیازی به پشتیبانی برنامه Orbot نباشد.