کد مطلب:2973 پنج شنبه 5 مرداد 1396 آمار بازدید:207

کتاب: مَنْهَجٌ فِي اْلْإنْتِمَاءِ اْلْمَذْهَبِیْ

05:15

دانلود   11.71 مگابایت
صائب عبدالحمید، در سال 1956م در شهر «عانَة» کشور عراق، در خانواده ي اهل سنت دیده به جهان گشود، وی بعد از پایان رساندن مراحل تحصیلی خود، موفق به دریافت مدرک لیسانس در رشته فیزيک شد، سپس به تدریس فيزيك در یکی از مدارس پرداخت.

صائب عبدالحمید از بعضی زمینه های پیش آمده در مسیر زندگی خویش بهترین استفاده را نمود و به مذهب اهل بیت علیهم السلام هدایت یافت.

وي در کتابی با عنوان (مَنْهَجٌ فِي اْلْإنْتِمَاءِ اْلْمَذْهَبِیْ)، شروع هدایت یافتنش را اینگونه می نویسد:

در یکی از روزها ، صدای بسیار اندوهناکی به گوشم رسید ، صدايی که شاید قبلا چندین بار شنیده باشم اما اهمیت نداده بودم، اما این بار گوئی چیزی مرا به توجه به این صدا ، فرا می خواند. من نیز با تمام وجود به این صدای غمناک گوش دادم، از خود بیخود شدم، و با آن صدا هماهنگ شدم، با لحظه لحظه يِ آن ، سیر می کردم، آن صدا ، صدای « عَبْدُالْزَّهرا کَعْبِی» ، مقتل خوانِ معروفِ امامْ حسین علیه السلام بود که مَقْتَلِ حضرتِ سَیِّدُ الشهدا علیه السلام در واقعه يِ کربلا را می خواند، تمام بدن من به لرزه افتاد، و در درونم می گفتم : لَبَیْکْ یا سَیِّدِیْ یَا ابْنَ رسولِ الله ، ذهنم نیز با سوالات زیادی مشغول شد، گویی یک نوری که در گذشتهْ مَحْجُوبْ بود ، بر من سَاطِعْ شد، نوری که سبب شد من به گذشته برگردم، و تصمیم گرفتم، که برای اعتقادِ خودْ دوباره تحقیق کنم ، و با دلیل و منطقْ اعتقاد خود را بپذیرم