مطالب این بخش جمع آوری شده از مراکز و مؤسسات مختلف پاسخگویی می باشد و بعضا ممکن است با دیدگاه و نظرات این مؤسسه (تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)) یکسان نباشد.
و طبیعتا مسئولیت پاسخ هایی ارائه شده با مراکز پاسخ دهنده می باشد.

نام پدر و مادر فاطمه بنت اسد چه بود؟ چرا نام اين بزرگوار در تاريخ به ندرت آمده است ؟

آيا گرفتن مزد براي تخليهء آب و فاضلاب حرام است ؟ و شخص با آن پول مي تواند به زيارت خانه ءخدا و جاهاي ديگر برود؟

اگر هيچ وقت چهارده معصوم به خواب كسي نيايند, آيا به اين معنا است كه اين شخص موردتوجه و نظر آن بزرگواران نيست و كارهاي مورد قبول خدا نيست ؟

چرا لفظ عليه السلام را در مورد محمد6به كار نمي برند و براي ائمهء معصوم لفظ (ص ) را؟

چگونه سيدها اين لقب را گرفته اند و چگونه نسل به نسل گشته و به اولاد امام حسين 7رسيده است ؟

طبق فرمودهء امام (ره ) وضوي اهل سنت باطل است و در نتيجه نمازشان هم باطل خواهد بود؟ آيادست ها را از پايين به بالا شستن اين قدر مهم است كه نماز آن ها را باطل كند؟

عصمت انبيا چه تفاوتي با عصمت چهارده معصوم : دارد؟

چند سال است فكرهاي پليد شيطاني در نفسم پيدا شده و ورز به روز بيش تر مي شود, به گونه اي كه اكثر اوقات در آن غوطه ور هستم .

فكر مي كنم الاءن خداوند پرده را كنار بزند و چهرهء واقعي مرا نشان بدهد. همين ترس موجب شد گوشه گير شوم .ميل دارم هر چه زودتر از مساجد و اماكن مذهبي خارج شده و به خارج برگردم .

از رفتن به زيارت امامان و امامزادگان خودداري مي كنم . از اين حالت خسته شده و از خود خجالت مي كشم .اين مشكل را با يكي از روحانيون در ميان گذاشتم . در پاسخ گفتند: اصلاً به اين گونه فكرها توجه نكنيد.خواهشمندم مرا از اين وضع فلاكت بار نجات داده و بگوييد چگونه بر اين نوع افكار غلبه نمايم ؟

يكي از ياران امام هفتم به نام سماعة مي گويد: به حضرت موسي بن جعفر7عرض كردم : آيا همه چيز در قرآن و سنّت رسول خدا6هست يا از خودتان مي گوييد؟

منكران خدا از امام صادق 7پرسيدند: آيا خداوند مي تواند سنگي خلق كند كه خود نتواند بلندكند؟! پاسخ امام 7چه بود؟

لطفاً با دوربين عكاسي , سه قطعه عكس از مرقد مطهّر حضرت معصومه 7و چند قطعه عكس ازمسجد مقدس جمكران گرفته و براي اينجانب ارسال فرماييد.

در ضمن سلام حضرت رضا7و امامزاده سلطان محمد عابد را به حضرت معصومه برسانيد.

به علاوه دو ركعت نماز زيارتي و يك مجلس روضهء حضرت امام موسي بن جعفر7از طرف من در حرم حضرت معصومه 7و يك مجلس روضهء حضرت قاسم 7در مسجد جمكران بخوانيد.

در اعصار گذشته با اين كه اكثر مردم و سردمداران آن ها با امام 7دشمني داشتند و او رانمي خواستند; امام 7بين آن ها بود و مردم از فيض وجودش محروم نبودند, اما امروز كه علاقه مند و خواهان اوهستيم , بايد از فيض وجودش محروم باشيم و براي زيارتش حسرت بخوريم !

  1. 1922 از 4632